U-18: Košarkašice poražene u osmini finala Europskog prvenstva

Petar Jenjić • četvrtak, 08.08.2024.

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija do 18 godina nije uspjela izboriti četvrtfinale Europskog prvenstva u Matosinhosu. U osmini finala do pobjede je stigao Portugal...

Nakon jedne pobjede i dva poraza u skupini, hrvatska ženska košarkaška reprezentacija do 18 godina igrala je osminu finala Europskog prvenstva u Matosinhosu protiv domaćina natjecanja.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Portugal je grupnu fazu zaključio bez poraza, s tri pobjede, a pobjednički niz nastavio je i na otvaranju knock-out runde. Sinoć je slavio rezultatom 63:56.

Tijekom prvog poluvremena hrvatske su košarkašice nešto bile bolje i nakon 20 minuta igre na odmor otišle s poenom prednosti (35:34). Treću dionicu Portugal je dobio s 18:8 i do kraja susreta Hrvatska nije uspjela doći ispod pet koševa zaostatka.

Najbolja je u pobjedničkim redovima bila Clara Silva s 20 koševa i 11 skokova, Rita Nazario dodala je deset poena. Petra Božan s 19 poena i osam skokova predvodila je Hrvatsku, Lea Vukić dodala je 14 koševa.

Košarkašice sada čeka razigravanje od 9. do 16. mjesta, a prvi protivnik večeras je Turska. test