Slovenci prvi put izborili polufinale Olimpijskih igara

Petar Jenjić • četvrtak, 08.08.2024.

Rukometaši Slovenije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu nakon što su u posljednjem četvrtfinalnom dvoboju slavili protiv Norveške...

Nakon Španjolske, Njemačke i Danske, rukometaši Slovenije izborili su plasman u polufinale Olimpijskih igara nakon što su u četvrtfinalnom ogledu porazili Norvešku s 33:28 (16:12).

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sloveniji je to prvo rukometno olimpijsko polufinale u povijesti. Do sada su najdalje stigli do četvrtfinala 2016. u Rio de Janeiru.

Odabranici Uroša Zormana odigrali su sjajnu utakmicu. Nakon izjednačenog otvaranja, Slovenija je u 14. minuti povela 9:6, a u 26. minuti je imala +4 (14:10).

U drugom dijeli Slovenci su u nekoliko navrata imali i pet razlike s koliko je na koncu i završilo (33:28).

Sloveniju su do velike pobjede predvodili Aleks Vlah s 11 pogodaka i Blaž Janc s devet golova, dok je Klemen Ferlin imao devet obrana.

Na norveškoj strani najefikasniji je bio Christoffersen Alexandre Blonz sa sedam golova.

Slovenija će polufinalu igrati protiv Danske koja je u skandinavskom okršaju pobijedila Švedsku s 32:31. test