Würth slavila u hrvatskom dvoboju za četvrtfinale Zagreba

Petar Jenjić • četvrtak, 08.08.2024.

Tara Würth upisala je pobjedu u osmini finala ITF turnira u Zagrebu i izborila mjesto među osam. U hrvatskom dvoboju bila je bolja od Petre Marčinko…

U tijeku je 50 tisuća dolara vrijedan turnir u Zagrebu, a u meču osmine finala gledali smo hrvatski dvoboj između Tare Würth i Petre Marčinko. Do pobjede je stigla nešto iskusnija Würth koja je slavila u dva seta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trenutno 418. tenisačica svijeta slavila je protiv 294. na WTA ljestvici sa 6:1, 6:3 nakon točno jednog sata provedenog na terenu. Prvi set trajao je svega 24 minute, drugi 12 minuta duže.

Würth je iskoristila čak šest od 11 break šansi na servis protivnice, dok je Marčinko iskoristila dvije od tri. Bilo je to i više nego dovoljno za Würth koja je imala 93 posto ubačenih prvih servisa.

Za plasman u polufinale igrat će protiv 259. tenisačice svijeta i treće nositeljice turnira, Ruskinje Elene Pridankine koja je sa 6:1, 6:2 bila bolja od Talijanke Tatiane Pieri (WTA 373.). test