Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 08.08.2024, 20:00 h, Osijek, Opus Arena, gledatelja: 6.432
Suci: Aristotelis Diamantopoulos, Konstantinos Psarris, Konstantinos Triantafyllou (Grčka)

Pierre Zebli
46'
23
Raphael Utzig
55'
6
Eldar Kuliev
55'
7
Magsad Isajev
86'
16
Fuad Bajramov
86'
Rašad Sadigov
Susret počinje u 20:00 sati.
 U prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige Osijek na Opus Areni dočekuje Ziru. Gosti iz Azerbajdžana su opasniji od Levadije i Osječani će imati pune ruke posla.
1' Počeo je susret.
2'
Žuti karton dobio je Hajiaga Hajijev.
3' Dobro su kombinirali Osječani, a na kraju je probao Bukvić i nije pogodio.
12' Zira je posve ravnopravna Osijeku, nije se zatvorila već i ona gleda prema naprijed. Neće to biti lagan posao.
16' Prva konkretna prilika za Osijek, ubačaj iz "skraćenog kornera" na peterac gdje do lopte dolazi Nejašmić i puca pokraj gola.
26' Vratnica! Ponovno Nejašmić! Ubačena lopta nakon kornera, Nejašmić puca glavom, lopta pogađa vratnicu!
30' Dosta nezgodna situacija u 16 metara Osijeka, ubačena lopta u kazneni prostor, Osječani su bili neodlučni, ali srećom primanje lopte nije bilo dobro i Mkrtčjan odbija loptu.
31' Osijek je imao dvije sjajne prilike, obje preko Nejašmića, ali u biti ovo je dosta ravnopravna utakmica u kojoj Zira pokazuje da nije bezazlena.
32' Bukvić je povukao loptu i odlučio se na udarac s 20 metara, ali vrlo neprecizno.
34'
Žuti karton dobio je Jejhun Nurijev.
37'
Žuti karton dobio je Petar Pušić.
38'
GOL! Osijek - Zira 1:0
Mrežu je zatresao Anton Matković. Asistent je Domagoj Bukvić.
38' Osijek vodi 1:0!!! Velika pogreška Hajijeva kojem Bukvić uzima loptu, ulazi u sredinu i sjajno daje loptu u prostor za Matkovića koji utrčava i odmah zabija za 1:0!
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, 1:0.
46'
Izmjena! Izlazi Hajiaga Hajijev, ulazi Pierre Zebli.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
55'
Izmjena! Izlazi Rustan Akmedzade, ulazi Raphael Utzig.
55'
Izmjena! Izlazi Jejhun Nurijev, ulazi Eldar Kuliev.
57'
Žuti karton dobio je Ismajil Ibrahimli.
58' Vrlo borbeno u drugom dijelu, ali sve se to odvija između dva kaznena prostora i nema nikakvih prilika.
62'
Izmjena! Izlazi Stjopa Mkrtčjan, ulazi Andre Duarte.
66'
Izmjena! Izlazi Vedran Jugović, ulazi Marko Soldo.
67' Tek što je ušao u igru, odmah prijeti, Soldo je opalio s ruba kaznenog prostora, ali neprecizno, bila je dobra situacija.
75' Moglo je ovo biti opasno, ubačaj iz kornera, Ruan je bio u skoku, ali nije dobro zahvatio loptu.
78' Spašava Čavlina, vrlo slaba i neugodna lopta prema njemu, ali je uspio stići ispred gostujućeg napadača.
80'
Izmjena! Izlazi Kemal Ademi, ulazi Pedro Lima.
80'
Izmjena! Izlazi Petar Pušić, ulazi Šimun Mikolčić.
85'
Žuti karton dobio je Nikola Čavlina.
86'
Izmjena! Izlazi Issa Djibrila, ulazi Magsad Isajev.
86'
Izmjena! Izlazi Martins Junior, ulazi Fuad Bajramov.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+4' Kazneni udarac za Ziru u 94. minuti. Duarte radi prekršaj.
90'+6'
GOL! 1:1! Najstrožu kaznu realizirao je Raphael Utzig.
90'+6' Utzig po sredini gola, 1:1. Nevjerojatno.
90'+7' I kraj. 1:1. Nevjerojatno.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!