Tara Würth poražena u četvrtfinalu turnira u Zagrebu, treća nositeljica prejaka

Branimir Korać, HINA • petak, 09.08.2024.

Posljednja hrvatska predstavnica na ITF turniru u Zagrebu, Tara Würth, poražena je u dva seta od Ruskinje Jelene Pridankine...

Hrvatska tenisačica Tara Würth, trenutačno 418. igračica s WTA ljestvice, neće igrati u polufinalu ITF W50 turnira u Zagrebu nakon četvrtfinalnog poraza od Jelene Pridankine.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ruska tenisačica, u ovom trenutku 259. na svijetu i treća nositeljica zagrebačkog turnira, slavila je sa 6:3, 6:4 nakon jednog sata i 35 minuta igre. Time je hrvatski tenis ostao bez predstavnice u pojedinačnom dijelu ovog turnira.

U oba seta je Würth dobro startala, ali je potom 18-godišnja Ruskinja brisala minus i došla do pobjede u dva seta. Meč je Hrvatica otvorila s 3:1, ali je potom izgubila pet gemova u nizu.

Dobro je Würth otvorila i drugi set jer je uz break povela s 2:1, ali i brzo izgubila prednost. Kod 4:4 mlada ruska tenisačica je dobila dva gema u nizu i time potvrdila pobjedu i proboj prema polufinalu. test

ITF Zagreb, četvrtfinale: Jelena Pridankina (3) - Tara Würth (Hrvatska) 6:3, 6:4