Ostali sportovi

Lisa Carrington došla do sedmog zlatnog odličja na olimpijskim igrama

Branimir Korać, HINA • petak, 09.08.2024.

Novi veliki uspjeh ostvarila je 35-godišnja novozelandska kajakašica Lisa Carrington koja je ovog petka na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila ukupno sedmu zlatnu medalju na Igrama u karijeri.

Sa svojom partnericom, jedanaest godina mlađom Alicijom Hoskin, uvjerljivo je slavila u finalnoj utrci kajaka dvosjeda na 500 metara. Novozelanđanke su slavile s vremenom 1:37.28 što je bilo za dvije sekunde brže vrijeme od onoga koje su ostvarile srebrne Mađarice Csipes i Gazso.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Carrington sada ukupno ima sedam zlata i jednu broncu u karijeri s olimpijskih igara, a ona i Hoskin su već ranije osvojile jedno zlato u Parizu jer su bile dio postave četverosjeda Novozelanđanki koje su također pobijedile. Carrington je od ranije najuspješnija olimpijka Novog Zelanda u povijesti.

U kanuu dvokleku naslov olimpijskih prvakinja iz Tokija su obranile Kineskinje Shixiao Xu i Mengyja Sun. Pobijedile su dominantno s vremenom 1:52.81 ispred drugoplasiranih Ukrajinki Lužan i Ribačok te Kanađanki Mackenzie i Vincent.

Nakon brojnih medalja na svjetskim i europskim prvenstvima premijernu medalju na olimpijskim igrama osvojio je 31-godišnji Čeh Martin Fuksa koji je dominirao u kanuu jednokleku na 1000 metara. Pobjedničko vrijeme je iznosilo 3:43.16, a iza njegovih leđa se vodila velika borba za preostale medalje. Srebro je na kraju dohvatio Brazilac Isaquias Queiroz, a broncu Moldavac Sergej Tarnovschi.

U muškom kajaku dvosjedu na 500 metara pobijedili su Nijemci Schopf i Lemke ispred Mađara Nadasa i Totke te australskih kajakaša Van der Westhuyzena i Greenatest