Ostali sportovi

HRVATSKA JE U FINALU!!!

Petar Jenjić • petak, 09.08.2024.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izborila je finale Olimpijskih igara. U još jednoj dramatičnoj utakmici Barakude su slavile protiv Mađarske rezultatom 9:8...

Mađarska - Hrvatska 8:9 (3:3, 2:4, 2:2, 1:0)

Mađarska: Soma Vogel (9 obrana), Daniel Angyal 1, Krisztian Manhercz, Erik Molnar, Marton Vamos 2, Adam Nagy 1, Gergo Zalanki, Gergo Janos Fekete 1, Vince Pal Vigvari, Denes Varga 1, Szilard Jansik 2, Balazs Harai, Mark Attila Banyai.

Hrvatska: Marko Bijač (10 obrana), Rino Burić, Loren Fatović 5, Luka Lončar, Maro Joković 1, Luka Bukić 2, Ante Vukičević, Marko Žuvela 1, Jarko Marinić Kragić, Josip Vrlić, Matias Biljaka, Konstantin Harkov, Toni Popadić.

Ne može bez drame, ali tako je izgleda slađe! Hrvatska vaterpolska reprezentacija donosi još jednu olimpijsku medalju, a hoće li to biti zlato ili srebro, tek trebamo saznati. Barakude su u polufinalu bile bolje od Mađarske i slavile s 9:8.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Maro Joković zabio je u prvom napadu za 1:0 Hrvatske, ali u sljedeće dvije i pol minute uslijedila je dobra mađarska igra na obje strane terena, korištenje igrača više i hrvatskih grešaka. Vrlo brzo došli su do prednosti od 3:1, ali s dva gola Lorena Fatovića naši su vaterpolisti prvu dionicu zaključili s 3:3.

Mađari su pogotkom Denesa Varge poveli s 5:4, ali sjajni Fatović briljirao je i u drugoj četvrtini. Zabio je još dva pogotka, jedan dodao Marko Žuvela i Hrvatska je na poluvremenu imala prednost od 7:5.

Imali su Mađari svoje šanse u trećoj četvrtini doći do poravnanja, ali i Hrvatska otići na tri pogotka prednosti. Dva peterca imala je Mađarska, ali jedan je promašila, a drugi je obranio sjajni Marko Bijač. Uoči zadnjih osam minuta naši su vodili dva razlike (9:7).

Na otvaranju posljednje četvrtine Fatović je zaradio treće isključenje. Nije bilo lagano igrati zadnjih osam minuta, napad nije funkcionirao, a Adam Nagy smanjio je na 9:8. Međutim, do kraja nije bilo promjene rezultata, sjajan je na golu bio Marko Bijač, a Hrvatska je uspjela sačuvati prednost.

Fatović je zabio pet pogodaka, dok je Luka Bukić dodao dva gola. Bijač je obranio deset lopti. Kod Mađara je Soma Vogel obranio devet lopti, po dva gola za Mađare su zabijali Szilard Jansik i Marton Vamos.

Finale se igra protiv Srbije, u reprizi iz Rio de Janiera. Nadamo se drugačije ishodu. test

Olimpijske igre, polufinale:
Mađarska - Hrvatska 8:9

Tijek meča

GOTOVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Obrana Bijača! Napad za naše, minuta odmora!

Minuta i 55 do kraja, napad za Mađarsku.

8:9 - Nagy.

Fatović zaradio treće isključenje, šteta.

Mađari imaju prvi napad u zadnjoj dionici.

Kraj treće četvrtine, šteta propuštene prilike, stativu je pogodio Marinić Kragić.