U-16: Visok poraz hrvatskih košarkaša na otvaranju Europskog prvenstva

Petar Jenjić • petak, 09.08.2024.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina upisala je poraz na otvaranju Europskog prvenstva u Heraklionu. U prvom kolu visoko je slavila Italija...

Krenula je Europsko košarkaško prvenstvo do 16 godina koje se ovog ljeta održava u Heraklionu. Na njemu nastupaju i mladi hrvatski košarkaši koji u prvom kolu nisu imali uspjeha.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U dvoboju prvog kola do pobjede su stigli vršnjaci iz Italije koji su slavili rezultatom 90:66, a svoju će šansu Hrvatska čekati u narednim utakmicama.

Prvo poluvrijeme zaključeno je hrvatskom prednošću od tri razlike (38:35), ali u nastavku Talijani rade velik posao. Treću dionicu dobili su s 22:13, a četvrtu još uvjerljivije, s 33:15.

Federico Cattapan s 25 poena i devet skokova predvodio je Talijane, dok je Federico Bottelli dodao 20 koševa.

Po 14 koševa za Hrvatsku ubacili su Josip Santro i Patrik Dorotić (13 skokova), dok je Roko Grašo dodao 12 poena, pet skokova i pet asistencija.

Hrvatska će u skupini još igrati s Grčkom i Izraelom, a sljedeća utakmica je upravo protiv domaćina, u subotu od 17:30 sati. test