Olimpijske igre 2024., nokaut faza, polufinale, 09.08.2024, 21:30 h
Slovenija 30:31 Danska
Danska

Danci izdržali nalet Slovenije i prošli u finale

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 10.08.2024.

U finalu olimpijskog turnira rukometaša igrat će Danska i Njemačka. Danci su u polufinalu pobijedili Sloveniju s 31:30, dok su Nijemci bili bolji od Španjolske s 25:24.

Danska je vodila od prve do posljednje minute, u pojedinim trenucima i sa šest razlike, no Slovenija je polako smanjivala zaostatak i minutu prije kraja stigla na samo gol zaostatka (30:31).

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danci su u idućem napadu izborili sedmerac kojeg Mikkel Hansen nije realizirao i Slovenija je dobila 15 sekundi za produžetak. Aleks Vlah je zaustavljen prekršajem, Slovenci su tražili sedmerac, no suci su dosudili deveterac iz kojeg Borut Mačkovšek nije uspio zabiti s istekom vremena.

Dansku su do pobjede predvodili Magnus Landin Jacobsen sa šest, te Lukas Jorgensen i Mikkel Hansen sa po pet golova, dok su na slovenskoj strani najefikasniji bili Aleksa Vlah i Dean Bombač sa po sedam golova.

Danska je do sada samo jednom osvojila olimpijsko zlato, 2016. u Rio de Janeiru, dok je u Tokiju bila druga.

Utakmica za broncu igra se u nedjelju 9 sati, a finale između Njemačke i Danske u 13.30 sati. test