Ostali sportovi

Južna Koreja uzela broncu u ekipnom dijelu kod stolnotenisačica

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 10.08.2024.

Stolnotenisačice Južne Koreje osvojile su brončanu medalju u ekipnom natjecanju na Olimpijskim igrama u Parizu, one su u susretu za treće mjesto s uvjerljivih 3:0 bile bolje od Njemačke.

U prvom susretu, igri parova Korejke Yubin Shin i Jihee Jeon su sa 3:2 (11:6, 11:8, 8:11, 10:12, 11:8) svladale Yuan Wan i Xiaonu Shan, dok su u dva pojedinačna dvoboja Korejke bile uvjerljive. Prvo je Eunhye Lee s 3:0 (11:8, 11:9, 11:2) svladala Anett Kaufmann, a onda je Jihee Jeon također s 3:0 (11:6, 11:6, 11:6) nadigrala Xiaonu Shan.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za Južnu Koreju je ovo druga medalja u ekipnom natjecanju na OI i to druga bronca, prvu je osvojila u Pekingu 2008. kada je na Igre i uvedeno ekipno natjecanje.

U finalu će od 15 sati igrati Kina i Japan u "reprizi" završnog dvoboja otprije tri godine iz Tokija. Kineskinje su osvojile sva četiri zlata u ekipnoj konkurenciji na OI dosada. test