Ostali sportovi

Francuski odbojkaši u sjajnom finalu nadigrali Poljsku

Branimir Korać • subota, 10.08.2024.

Odlična utakmica u finalu muškog odbojkaškog turnira. Francuzi su igrali protiv Poljaka i u odličnom susretu slavili su s 3:0...

U izvrsnoj atmosferi francuski odbojkaši proslavili su s brojnim navijačima titulu olimpijskih pobjednika. Odigrali su izvrstan meč u finalu te su slavili protiv Poljske s 3:0.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako su Poljaci igrali sjajno tijekom cijelog turnira i ušli u finale kao blagi favoriti, Francuska je igrala kao u transu i osujetila je planove Nikole Grbića i njegovih igrača.

U prvom setu Francuzi su njegovom sredinom stekli kontrolu nad rezultatom i rutinski priveli posao kraju.

Poljska je svoju priliku propustila u drugom setu, vodila je s 19:18, a onda je dopustila Francuskoj da napravi veliku seriju i privede set kraju.

Treći set ponovno je donio odvajanje Francuza u završnici, uspjeli su doći i do 24:19, a onda je Poljska nanizala četiri poena, no ne i peti i Francuzi su proslavili zlato.

Predvodili su ih Jean Patry sa 17 poena i Trevor Clevenot s 11. Kod Poljske deset poena je imao Bartosz Kurettest