Olimpijske igre 2024., nokaut faza, žene, finale, 10.08.2024, 15:00 h
Norveška 29:21 Francuska
Francuska

Norvežanke briljantnim nastupom u finalu uzele rukometno zlato

Branimir Korać • subota, 10.08.2024.

Rukometašice Norveške osvojile su zlatno odličje na Olimpijskim igrama u Parizu. Norvežanke su odigrale odlično finale u kojem su nadigrale domaćina Francusku s 29:21...

Dvije reprezentacije koje u novije doba imaju najviše uspjeha u ženskom rukometu borile su se za olimpijsko zlato.

Igraj na Olimpijske igre na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako su Francuskinje imale fantastičnu podršku s tribine, Norveška je bila ta koja je slavila, odigrala je izvrsno drugo poluvrijeme i zaslužila zlatno odličje.

Francuskinje su se teško nosile s bržim Norvežankama koje su u drugom dijelu koristile nervozu kod domaćih igračica i kažnjavale pogreške.

Nakon prvog dijela na semaforu je stajalo 15:13, ali u drugom dijelu Norvežanke su polako odmicale i u posljednjih deset minuta ušla su s 24:17.

Francuska nije imala snage za posljednji nalet s kojim bi se uspjela vratiti u utakmicu i završilo je uvjerljivom i zasluženom pobjedom Norveške.

Najbolje u norveškim redovima bile su Katrine Lunde s 12 obrana, Henny Reistad s osam golova, Kari Brattset Dale dodala je šest golova, a Stine Oftedal pet.