U-16: Težak poraz košarkaša od Izraela

Petar Jenjić • nedjelja, 11.08.2024.

Hrvatski košarkaši do 16 godina upisali su poraz u susretu trećeg kola Europskog prvenstva. Protivnik je bio Izrael koji je slavio rezultatom 94:66...

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina upisala je treći poraz na Europskom prvenstvu u Heraklionu. Danas je igrala protiv Izraela koji je upisao visoku pobjedu.

Igraj na košarkaške utakmice SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon poraza od Italije i Grčke, mladi hrvatski košarkaši nisu imali uspjeha ni protiv Izraela koji je slavio rezultatom 94:66. Grupnu fazu zaključila je na posljednjem mjestu i s te pozicije će u osminu finala.

Nakon prve četvrtine Izraelci su vodili 25:17, do kraja poluvremena ta je razlika narasla na 15 koševa (45:30), a početkom nastavka otišli su na preko 20 poena viška. Do kraja je samo ostalo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Po 16 poena za Izrale ubacili su Amitay Azriel (sedam asistencija) i Ari Amiel (pet skokova, pet asistencija), dok je Eli Meir Agami dodao 11 poena i 11 asistencija.

Jedini dvoznamenkast u hrvatskim redovima bio je Zvonimir Dujaković sa 16 koševa.