SuperSport HNL, 2. kolo, 11.08.2024, 18:30 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Ivan Janić (Ilok)
Hajduk
Susret počinje u 18:30 sati.
 Nedjeljni program drugog kola SuperSport HNL-a otvaraju Lokomotiva i Hajduk. Hajduk je u Zagreb došao bez Ivana Perišića kojeg je Gennaro Gattuso privremeno odstranio iz momčadi.
1' Počeo je susret.
10' Prvih deset minuta bez udaraca na gol, ali s jednom situacijom koja je bila obećavajuća. Nakon ubačaja iz kornera, Smakaj je glavom vratio loptu na peterac, ali Čop je promašuje.
13' Odlična prilika za Lokose! Pucao je izvana Leovac, lopta se odbila od Uremovića, u konačnici došla do Mudražije koji puca sa 6-7 metara, ali Lučić brani.
15' Bolja Lokomotiva u prvih 15 minuta, Hajduk još nije puno pokazao.
20' Zatresao je Livaja mrežu, pobjegao je domaćoj obrani, ali podignuta je zastavica.
24' Goričan je lako prošao Moufija i ubacio pred gol za Čopa koji puca iz teške pozicije i skoro zabija.
30' Bljesak Hajduka, Krovinović je dao loptu za Livaju koji pucao s 20 metara, malo pokraj gola.
35' U posljednjih pet minuta Hajduk je uspio prvi put na susretu prebaciti loptu i zadržati je na polovici domaćina.
36' Prilika za Hajduk, pokušaj Pukštasa završio je u bloku, lopta se odbija do Moufija koji prvo puca jako loše, lopta mu se sretno vraća, a onda iz mrtvog kuta nije nadmudrio Šubarića.
42' Poigrali su se igrači Lokomotive s obranom Hajduka, Mudražija je došao sam pred Lučića koji brani, ali bilo je i zaleđe.
43'
Žuti karton dobio je Zvonimir Šarlija.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela, bez pogodaka, Lokosi ostavili bolji dojam.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
48'
Žuti karton dobio je Filip Uremović.
58'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Emir Sahiti.
58'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Aleksandar Trajkovski.
65' Prvi konkretniji pokušaj u drugom poluvremenu, Čop je dobro opalio izvana, Lučić je odbio loptu.
70' Gotovo sve dobre Hajdukove situacije prekinulo je zaleđe, Livaja u prvom dijelu, sada i Trajkovski, dosta neopreznosti kod gostiju.
73' Spašava Šubarić! Sahiti je odlično pronašao Livaju koji se našao u sjajnoj poziciji, dobro je pucao, ali Šubarić brani.
74' Sada je i Moufi bio u sjajnoj prilici, sam se našao pred Šubarićem, ali se spetljao i vratar Lokosa brani!
75'
Izmjena! Izlazi Fahd Moufi, ulazi Niko Kristijan Sigur.
77' Veliki promašaj Mudražije! Karačić je ubacio s desne strane, Mudražija je bio pred golom i nije uspio ugurati loptu u mrežu.
81'
GOL! Lokomotiva - Hajduk 0:1
Mrežu je zatresao Aleksandar Trajkovski. Asistent je Marko Livaja.
81' Hajduk vodi 1:0! Pukštas je odlično proigrao Livaju na desnoj strani, on vidi dolazak Trajkovskog u sredini, odmah ga pronalazi, a makedonski napadač sam pred Šubarićem ne griješi!
84' Rakitić ubacuje iz slobodnog udarca, Livaja je najvišpi u skoku, ali puca pokraj gola.
85' Karačić je opalio iz daljine, Lučić odbija loptu, dobar pokušaj Karačića.
86'
Izmjena! Izlazi Mirko Sušak, ulazi Antonio Baždarić.
86'
Izmjena! Izlazi Feta Fetai, ulazi Mody Mamadou Boune.
88'
Izmjena! Izlazi Marko Livaja, ulazi Dominik Prpić.
89'
Izmjena! Izlazi Abdoulie Sanyang, ulazi Bruno Durdov.
90' Sedam minuta nadoknade.
90'+5' Ambiciozan i neloš volej Sahitija s nekih 20 metara, lopta ipak ide preko gola.
90'+7' Kazneni udarac za Lokomotivu! Baždarić je došao do lopte, a u 16 metara srušio ga je Sigur.
90'+8'
Žuti karton dobio je Niko Kristijan Sigur.
90'+9'
GOL! 1:1! Najstrožu kaznu realizirao je Duje Čop.
90'+9' Čop lakoćom vara Lučića i poravnava na 1:1!
90'+10' Kraj, Lokomotiva - Hajduk 1:1.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!