SuperSport HNL, 2. kolo, 11.08.2024, 18:30 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Ivan Janić (Ilok)
Aleksandar Trajkovski 81'
Hajduk

Hajduk imao pobjedu u rukama, Lokomotiva se spasila u sudačkoj nadoknadi

Branimir Korać • nedjelja, 11.08.2024.

Lokomotiva i Hajduk remizirali su u prvom nedjeljnom susretu drugog kola SuperSport HNL-a. Splićani su vodili golom Trajkovskog, ali Lokomotiva se ipak spasila od poraza pogotkom u 99. minuti iz kaznenog udarca.

Hajduk je doputovao u Zagreb po tri boda, ali i dobar dojam. Niti je uzeo tri boda, a niti oduševio nastupom protiv Lokomotive koja je odigrala dobru utakmicu i stvorila dosta problema Splićanima.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posebno u prvom poluvremenu Lokomotiva je bila bolji protivnik, u prvih pola sata Hajduk se dosta mučio, Lokomotiva stvorila nekoliko vrlo dobrih prilika i mogla je i do vodstva.

U 13. minuti Lokomotiva je prvi put opasno zaprijetila, Mudražija se našao u odličnoj situaciji, ali nije poslao loptu u mrežu, Lučić je to obranio.

Desetak minuta kasnije u dobroj situaciji bio je i Duje Čop nakon dodavanja Goričana.

Hajduk je tek jednom ozbiljnije zaprijetio u prvom dijelu, nakon udarca Pukštasa lopta se od bloka odbija do Moufija koji nije uspio odbiti loptu u mrežu.

U drugom dijelu pokušavali su i jedni i drugi doći do pogotka, no teško su stvarali prilike. Pokušao je izvana Čop, dobro je to odbio Lučić da bi na ulasku u posljednjih 20 minuta Hajduk pritisnuo.

Šubarić je povezao nekoliko odličnih obrana, skinuo je čiste zicere Livaji i Moufiju da bi u 77. minuti na drugoj strani veliku priliku imao i Mudražija.

U 81. minuti Hajduk je poveo. Pukštas je proigrao Livaju, on odmah pronalazi Trajkovskog koji zabija za 1:0.

Lokomotiva je u završnici uspjela napuniti kazneni prostor Hajduka i doći do pogotka.

U 97. minuti Sigur u 16 metara ruši Baždarića, kazneni udarac je čist, a Duje Čop zabija za konačnih 1:1.