Duje Ajduković poražen na startu turnira u američkom Caryju

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 12.08.2024.

Duje Ajduković preselio je na američki beton gdje je prvi meč imao protiv Francuza Terencea Atmanea i upisao poraz u tri seta...

Početak serije nastupa na američkom betonu nije bio najbolji za Duju Ajdukovića. Hrvatski tenisač poražen je u prvom kolu Challengera u Caryju.

Igraj na mečeve turnira u Caryju na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ajdukoviću Terence Atmane nije nepoznat protivnik, već su se susreli i to prošle godine u četvrtfinalu turnira u Troyesu gdje je Duje bio uspješniji sa 6:7, 6:3, 6:2.

Duje je prvi set izgubio u samoj završnici, kod 5:4 Atmane je došao do 15:40, prve dvije set lopte nije iskoristio, ali iskoristio je treću.

U drugom setu uloge su zamijenjene. Ajduković je u četvrtom gemu izvukao 0:40, a onda kod 4:4 napravio break te mirno priveo set kraju.

Odluka je pala u trećem setu gdje je ponovno break stigao na samom kraju, kod 5:4 Francuz dolazi do 30:40 i prve meč lopte koju odmah koristi.

Atmane će u drugom kolu igrati protiv prvog nositelja Romana Safiulina ili talijanskog kvalifikanta Mattea Giganteatest