Sjajnih 15 minuta Šotičeka, upisani prvi pogodak i prva asistencija

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 12.08.2024.

U četvrtom kolu švicarskog prvenstva Basel je upisao visoku gostujuću pobjedu protiv Servettea. Doprinos u njoj pružio je i Marin Šotiček...

Mladi hrvatski internacionalac Marin Šotiček odigrao je svoju najbolju utakmicu u dresu Basela.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šotiček je ponovno ušao u drugom poluvremenu, Basel je gostovao kod Servettea, a u pobjedi 6:0 Šotiček je sudjelovao s pogotkom i asistencijom.

Ovo je prva pobjeda Basela na ovom gostovanju još od 2013. godine i to je ostvarena na impresivan način.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 1:0 zahvaljujući pogotku Thiema Barryja, a onda je u nastavku Basel potopio domaćina.

Dva pogotka postigao je Albian Ajeti, jedan je dodao Benie Traore, a onda je krenulo Šotičekovo razdoblje.

Prvo je u 81. minuti povisio na 5:0, a zatim je asistirao Benjaminu Kololliju za konačnih 6:0.

Ovo je druga Baselova pobjeda ove sezone i drugi poraz Servettea. U petom kolu Basel dočekuje Yverdon, momčad koja je još bez pobjede. test