Livaković i Kotarski bez Lige prvaka, kobni produžeci u uzvratu

Branimir Korać, HINA • srijeda, 14.08.2024.

Nogometaši Lillea plasirali su se u play-off rundu Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Fenerbahčea, dok je Malmo izbacio grčki PAOK.

Nakon što je dobio prvi susret sa 2:1, Lille je u uzvratu u Istanbulu nakon produžetaka odigrao 1:1 i nastavlja svoj put prema elitnom natjecanju "Starog kontinenta".

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuski sastav se odlično branio sve do sudačke nadoknade kada je Bafode Diakite zatresao vlastitu mrežu gurnuvši susret u produžetak.

Kada je Aissa Mandi u 109. minuti zaradio crveni karton zbog oštrog prekršaja nad Irfanom Kahvecijem činilo se kako će Fener do slavlja. Međutim, gosti su s igračem manje u 116. minuti izborili jedanaesterac.

Alexander Djiku je igrao rukom, a španjolski sudac Jose Maria Sanchez Martinez nakon asistencije VAR-a pokazao na bijelu točku. Jonathan David je bio siguran za 1:1 i prolaz Lillea.

Dominik Livaković je branio za turski sastav koji sada seli u Europsku ligu.

Ispao je i grčki PAOK koji je u "ludoj" utakmici u Solunu nakon produžetaka izgubio 3:4 od Malmoa, nakon što je prvi susret završio 2:2.

Gosti su poveli u 10. minuti golom Sebastiana Nanasija. PAOK je potom okrenuo rezultat s dva gola u nizu, Taison je u 21. izjednačio, a Konstantinos Koulierakis u 43. zabio za 2:1.

Dvije minute kasnije Nanasi je izjednačio, no u četvrtoj minuti nadoknade Andrija Živković vraća solunski sastav u prednost.

PAOK je držao vodstvo i prolaz sve do šeste minute nadoknade kada je Nils Zetterstrom izjednačio na 3:3 gurnuvši susret u produžetak. Šok u Solunu uslijedio je u 99. minuti kada je Anders Christiansen gurnuo goste korak do velike pobjede.

U preostalom vremenu PAOK je pokušavao izjednačiti, ali nije uspio. Dominik Kotarski je branio za grčki sastav.

Sjajan dvoboj je odigran na stadionu De Grolsch Veste u Enschede gdje su Twente i RB Salzburg odigrali 3:3, čime je austrijski sastav obranio 2:1 iz prve utakmice.

Gosti su imali 2:0 i 3:1, ali je Twente izjednačio na 3:3 i u samoj završnici lovio četvrti gol i produžetak, no austrijski sastav se obranio.

Maurits Kjaergaard je doveo Salzburg u vodstvo u 17. minuti, a osam minuta kasnije Dorgeles Nene je zabio za 2:0, da bi Mees Hilgers u 43. smanjio na 2:1.

Već u prvoj minuti nastavka Moussa Yeo je vratio Austrijance na +2, no u 64. je Alec van Hoorenbeeck smanjio na 2:3. Salzburg je u 73. minuti mogao zabiti i četvrti gol, ali Kjaergaard nije realizirao kazneni udarac.

U 87. minuti je Sem Steijn izjednačio na 3:3 produživši nadu domaćinu, ali do kraja susreta više nije bilo golova. Roko Šimić nije nastupio za austrijski sastav.

APOEL i Slovan iz Bratislave su odigrali bez golova, pa je slovački sastav obranio dva gola prednosti iz prve utakmice. Marko Tolić je za Slovan igrao do 62. minute.

Champions Path:
Young Boys (Švi) - Galatasaray (Tur)
Bodo/Glimt (Nor) - Crvena zvezda (Srb)
Midtjylland (Dan) - Slovan Bratislava (Slk)
DINAMO ZAGREB (HRV) - Qarabag (Aze)
Malmo (Šve) - Sparta Prag (Češ)

League Path
Lille (Fra) - Slavio Prag (Češ)
Dynako Kijev (Ukr) - RB Salzburg (Aut)

Napomena: Prve utakmice na rasporedu su 20. i 21. kolovoza, dok su uzvrati 27. i 28. kolovoza. test