Astana uz dva gola Tomasova pregazila Rumunje koje je zaustavila Rijeka

Branimir Korać • srijeda, 14.08.2024.

Rijeka je imala pune ruke posla s rumunjskim drugoligašem Corvinulom, a Astana ga je riješila rutinski vrlo visokom pobjedom u uzvratu...

Već u prvom susretu u Rumunjskoj, Astana je stigla do prednosti svladavši Corvinul s 2:1. Kao domaćin bila je puno uvjerljivija i slavila s čak 6:1.

Igraj na utakmice kvalifikacija za Konferencijsku ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvom poluvremenu stigla je do prednosti u uzvratu pogotkom Chinedua Geoffreya, a onda je u drugom dijelu potpuno nadigrala i do vrha im napunila mrežu.

Marin Tomasov bio je raspoložen i postigao je dva pogotka, Geoffrey je dodao onom iz prvog dijela još jedan, a po jednom su strijelci bili i Nazmi Gripshi i Elhan Astanov.

Svi Hrvati kod domaćina bili su u akciji. Josip Čondrić odradio je cijelu utakmicu na golu, kao i Karlo Bartolec i Tomasov. Branimir Kalaica ušao je u igru u 49. minuti.

U play-offu Konferencijske lige Astana će igrati protiv bolje iz sraza između St. Mirrena i Branna. Prvi susret završio je 1:1. test