UEFA Superkup, Finale, 14.08.2024, 21:00 h, Varšava
Suci: Sandro Schärer, Stephane de Almeida, Jonas Erni (Švicarska)
2:0(0:0) Atalanta
Atalanta

Luka Modrić osvojio 27. trofej u dresu Reala, Mbappe zabio prvijenac!

Branimir Korać • srijeda, 14.08.2024.

Superkup u Varšavi pokazao je snagu Reala koji će i ove sezone biti veliki kandidat za sve trofeje. Slavio je protiv Atalante s 2:0 u susretu u kojem je bio bolji protivnik...

Luka Modrić
76'
21
Brahim Diaz
83'
15
Arda Güler
88'
19
Dani Ceballos
89'
17
Lucas Vazquez
89'
Mateo Retegui
62'
5
Ben Godfrey
63'
20
Mitchel Bakker
71'
27
Marco Palestra
90'
44
Alberto Manzoni
90'
Gian Piero Gasperini

Šesti Superkup Real Madrida i 27. trofej Luke Modrića u dresu madridskog diva. U finalu u Varšavi Real je slavio protiv Atalante s 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Atalanta će trebati još pokoje pojačanje do kraja prijelaznog roka jer je očito da je kadar trenutno tanak.

Real je imao mirno prvo poluvrijeme u kojem je dizao radnu temperaturu i vrlo dobro drugo poluvrijeme, a ono što veseli je svakako doprinos Modrića kada je ušao na teren, odmah je preuzeo loptu, svako dodavanje bilo je na mjestu i pokazao je kako Real na njega mora najozbiljnije računati i ove sezone.

U prvom dijelu sve što treba istaknuti je dva puta pogođen okvir gola. Prvo je Eder Militao skrenuo ubačaj u svoju gredu, a zatim je na drugoj strani Rodrygo pucao nakon dodavanja Viniciusa i također pogodio gredu.

U drugom dijelu odmah je zaprijetio Mario Pašalić koji je lijepo pucao glavom, ali još ljepše je obranio Courtois.

Nakon toga sve je bilo u znaku Reala.

U 59. minuti Real je poveo. Odlična lopta Bellinghama u prostor za Viniciusa koji je šalje pred gol, tamo je sam Valverde i pogađa praznu mrežu.

Desetak minuta kasnije novi pogodak. Sve je počelo od izgubljene lopte Hiena, a završilo asistencijom Bellinghama za Mbappea koji zakucava loptu u mrežu s desetak metara.

Do kraja susreta Real je mirno održavao vodstvo, imao još prilika, ali rezultat se više nije mijenjao.

Luka Modrić bio je prvi igrač kod Reala koji je ušao u igru i to u 76. minuti umjesto Rodryga. Na drugoj strani Mario Pašalić igrao je do 90. minute. test