Ružić do polufinala Challengera, Lukas poražena u Srbiji

Petar Jenjić • petak, 16.08.2024.

Antonia Ružić izborila je polufinale Challengera u kolumbijskoj Barranquilli nakon pobjede u tri seta, dok je poraz u tri seta upisala Tena Lukas na turniru u Kuršumlijskoj Banji...

Bez plasmana u polufinale 75 tisuća dolara vrijednog turnira u Kuršumlijskoj Banji ostala je Tena Lukas (WTA 249.) koja je u meču četvrtfinala izgubila od Zhibek Kulambajeve iz Kazahstana (WTA 427.) u tri seta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska tenisačica dobila je prvi set sa 6:1, ali je u preostala dva izgubila sa 7:5, 6:4. Bio im je to prvi međusobni dvoboj koji je trajao dva sata i 35 minuta.

Do nove pobjede stigla je Antonia Ružić (WTA 185.( koja je u tri seta bila bolja od Argentinke Solane Sierre (WTA 165.) i prošla u polufinale Challengera koji se ovog tjedna igra u kolumbijskoj Barranquilli.

Ružić je slavila sa 6:2, 2:6, 6:1 nakon dva sata i sedam minuta provedenih na terenu, a za plasman u finale turnira igrat će protiv prve nositeljice i 71. tenisačice svijeta, Tatjane Marijetest