U-16: Hrvatska novim porazom ispala iz Divizije A

Petar Jenjić • petak, 16.08.2024.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina izgubila je još jednu utakmicu na Europskom prvenstvu i time ispala iz Divizije A. Danas je bolja bila Gruzija...

Nova, šesta utakmica i novi, šesti poraz U-16 hrvatske košarkaške reprezentacije na Europskom prvenstvu koje se igra u grčkom Heraklionu.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U razigravanju od 13. do 16. mjesta Hrvatska je danas izgubila od vršnjaka iz Gruzije rezultatom 90:81 i sigurno ispada u nižu Diviziju gdje je prošle godine osvojila prvo mjesto.

Nakon prve četvrtine Hrvatska je vodila 26:17, do kraja poluvremena Gruzijci su poravnali na 46:46, a dvoboj su prelomili u posljednjoj četvrtini koju su dobili 29:19.

Prvo ime bio je Tomislav Vučković s 26 poena, Josip Santro dodao je 17 koševa i sedam skokova, a Roko Grašo 16 poena, šest skokova i pet asistencija.

Mate Kavlašvili s 28 poena predvodio je Gruziju, po 14 koševa dodali su Saba Žgenti i Ilia Suladze.

Hoće li završiti posljednji ili pretposljednji, saznat ćemo nakon dvoboja s reprezentacijom Bugarske koja je u razigravanju za 13. mjesto izgubila od Poljske. test