SuperSport HNL, 3. kolo, 17.08.2024, 21:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Luka Pajić (Rijeka), Dino Knez (Osijek)
Mirko Sušak 37'
Lokomotiva

Vrlo sadržajan dvoboj u Koprivnici, svakome po bod

Branimir Korać • subota, 17.08.2024.

Slaven Belupo i Lokomotiva remizirali su 2:2 u sadržajnom dvoboju koji je ponudio puno uzbuđenja. Farmaceuti su rano poveli, Lokomotiva došla do preokreta, ali Slaven je ipak uzeo bod.

Slaven Belupo stigao je do svog prvog boda, ali niti on, niti Lokomotiva, nisu uspjeli upisati prvu pobjedu. Vrlo zanimljiv i intenzivan dvoboj okončan je remijem 2:2.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Koprivnici smo se često nagledali utakmica koje su bile dosta skromne kvalitete i s vrlo malo prilika, travnjak je uglavnom bio problematičan, ali danas je bila promocija novog travnjaka i odmah je sve izgledalo drugačije.

Očito su i igrači bili motiviraniji i željniji igre, igralo se vrlo borbeno i beskompromisno u zavidnom ritmu.

Slaven je rano došao do vodstva. Već u šestoj minuti Robert Murić krasnim dodavanjem proigrao je u 16 metara mladog Jagušića koji odlično prima loptu i pogađa u dalji kut.

Već u sljedećoj minuti Lokomotiva je mogla do poravnanja, ali prvo Čop pogađa gredu, a zatim Goričan pogađa u blok.

Lokomotivu je primljeni pogodak razbudio, izgledala je vrlo dobro i nagrada je stigla u 22. minuti. Caimacov je uklizao i odbio loptu, ona dolazi do Mudražije koji se zahvaljuje na poklonu i zabija.

Već u prvih pola sata Ivan Radeljić je morao povući dvije prisilne promjene zbog ozljede Jelić Balte i Božića, ostat će Farmaceuti i bez Radeljića koji je isključen zbog prigovora, a do kraja prvog dijela Lokomotiva je došla do preokreta.

Žilinski je nabacio, Čović loše odbio loptu, ona dolazi do Suška koji zabija za 2:1.

Do kraja prvog dijela Čović je obranama nakon udaraca Goričana i Mudražije zadržao Farmaceute u utakmici.

Odmah i na startu drugog dijela Čović je spašavao nakon odličnog udarca Vranjkovića, a na drugoj strani Slaven dolazi do poravnanja. Martinović je proigrao Butića koji lijepim udarcem izvana zabija.

Do kraja susreta bilo je prilika na obje strane, a najbolje su propustili realizirati Čop kojem je Čović obranio pokušaj te Butić kada nije dobro zahvatio loptu. test