Sjajno otvaranje sezone za Marseille i vrlo uvjerljiva pobjeda

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 18.08.2024.

Nogometaši Marseillea sjajno su krenuli u novu sezonu, upisali su vrlo uvjerljivu pobjedu u gostima kod Bresta...

Nakon PSG-a, pobjede na startu Le Championnata ostvarili su i Marseille, Monaco, te Lille.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Monaco je u posljednjem subotnjem ogledu porazio St. Etienne s 1:0, a gol odluke zabio je Takumi Minamino u 29. minuti.

Japanski reprezentativac je zabio i u 21. minuti, no pogodak je poništen zbog zaleđa. I gostima je poništen jedan gol, u 72. minuti je Ibrahim Sissoko zabio iz zaleđa.

VAR je poništio i kazneni udarac dosuđen za Monaco u 59. minuti. Clement Turpin je pokazao na bijelu točku, ali se nakon video analize predomislio.

U ranije odigranom susretu Marseille je na gostovanju pobijedio Brest s 5:1.

Mason Greenwood je doveo OM u vodstvo u trećoj minuti. Brest je u osmoj mogao izjednačiti, no Romain Del Castillo nije realizirao jedanaesterac, Rulli koji je stigao iz Ajaxa sjajno je reagirao. U 26. minuti Luis Henrique je zabio za 2:0, da bi Greenwood u 31. realizirao kazneni udarac za 3:0.

Mahdi Camara je u sudačkoj nadoknadi smanjio, ponudivši tračak nade domaćinu, no Henrique je drugim golom na utakmici u 48. minuti razriješio sve dvojbe. Konačnih 5:1 postavilo je u 69. minuti iz kaznenog udarca još jedno pojačanje Wahi.

Tri boda je dohvatio i Lille gostujućom pobjedom protiv Reimsa sa 2:0, nažalost, dvoboj je obilježio udes gostujućeg veznjaka Angela Gomesa koji je u 16. minuti nakon sudara s domaćim igračem Amadoum Koneom završio bez svijesti.

Kone je neoprezno u skoku udario 23-godišnjeg Engleza, čini se ramenom u glavu. Gomes je pao na travnjak ostavši ležati bez svijesti. Liječnička služba je odmah utrčala na travnjak, dok su igrači okružili nesretnog mladića zaštitivši ga od pogleda i kamera.

Prekid je trajao čak 35 minuta. Na koncu je Gomes na nosilima iznesen s travnjaka, dok je Kone zaradio crveni karton.

U trenucima dok je Gomes na nosilima napuštao teren, cijeli stadion je skandirao njegovo ime. Lille se kasnije na društvenim mrežama zahvalio navijačima Reimsa na podršci njihovom igraču.

Što se tiče samog rezultata Lille je slavio s 2:0.

Gosti su poveli u 30. minuti nadoknade prvog dijela golom Bafodea Diakitea, a pobjedu gostiju potvrdio je Jonathan David u trećoj minuti nadoknade drugog dijela.

U petak je aktualni prvak PSG otvorio sezonu gostujućom 4:1 pobjedom protiv Le Havrea.

No, konačni rezultat vara jer je do 84. minute bilo samo 1:1 da bi Parižani u samoj završnici s tri gola "slomili" domaće. test