Torino ispustio pobjedu na San Siru, Inter kiksao kod Genoe

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 18.08.2024.

Milanski klubovi na početku nove sezone očekivali su pobjede, ali morali su se zadovoljiti samoi remijima...

Nogometaši Torina imali su prilike za veliku gostujuću pobjedu protiv Milana na San Siru, ali nisu do nje uspjeli doći, iako su do 89. minute vodili 2:0, jer su u završnici dvoboja prvog kola Serie A i sučevom dodatku primili dva gola te osvojili samo bod.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Torino je poveo u 30. minuti autogolom Malicka Thiawa, a prednost gostiju udvostručio je Duvan Zapata u 68. minuti. Momčad Paula Fonsece uspjela je u završnici dvoboja osvojiti bod. Alvaro Morata je u 89. minuti pogodio za 1:2, a konačnih 2:2 postavio je Noah Okafor u petoj minuti sučevog dodatka.

Nikole Vlašića nije bilo u sastavu Torina zbog ozljede.

Bez pobjednika, ali i bez pogodaka, završio je dvoboj Empolija i Monze. Mirko Marić je ostao na klupi za pričuve Monze.

Nogometaši Genoe uspjeli su osvojiti bod u na startu nove sezone talijanske Serie A odigravši pred svojim navijačima 2:2 protiv aktualnog prvaka, milanskog Intera.

Alessandro Vogliacco je u 20. minuti doveo Genou u vodstvo. No, uslijedio je preokret u režiji Marcusa Thurama koji je u 30. minuti postigao izjednačujući pogodak, a u 85. minuti doveo Inter u vodstvo.

Domaća momčad je ipak uspjela izjednačiti u sučevom dodatku. Junior Messias je bio izvođač kaznenog udarca u šestoj minuti dodatka. Vratar Intera Yann Sommer je obranio Brazilčev šut, ali je Messias bio prvi na odbijenoj lopti i u drugom pokušaju je pogodio za konačnih 2:2.

Bivši hrvatski reprezentativac Milan Badelj je kao kapetan predvodio momčad Genoe i igrao do 86. minute.

Pobjednika nije bilo ni u dvoboju Parme i Fiorentine. Završilo je 1:1, a svoj debi u dresu momčadi iz Firence neće po dobrom pamtiti hrvatski reprezentativni stoper Marin Pongračić. U 35. minuti je zaradio žuti karton, a u 83. minuti je zbog druge javne opomene zaradio isključenje.

Dennis Man je u 22. minuti donio prednost Parmi. Bod Fiorentini osigurao je Cristiano Biraghi pogotkom iz slobodnog udarca u 75. minuti.