Preokret Barcelone u Valenciji, Budimiru svih 90 minuta u remiju Osasune

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 18.08.2024.

Ante Budimir odigrao je svih 90 minuta za Osasunu koja je gostovala kod Leganesa i odigrala bez pobjednika, dok je Barcelona slavila u gostima kod Valencije...

Španjolski nogometni velikan Barcelona otvorio je novu sezonu gostujućom 2:1 pobjedom protiv Valencije pred 46.673 gledatelja.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bila je to službena premijera novog Barcina trenera Hansija Flicka u španjolskom prvenstvu.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Huga Dure na asistenciju Diega Lopeza. U drugoj minuti nadoknade "Šišmiši" su mogli i do drugog gola, Ter Stegen je pogriješio, Duro je pucao, no Pau Cubarsi je "očistio" loptu s gol crte.

Kada se već činilo da će Valencija na odmor s prednošću, Barca je izjednačila u četvrtoj minuti nadoknade golom Roberta Lewandowskog kojem je asistirao .

Barca je okrenula rezultat na otvaranju drugog dijela. Cristhian Mosquera je u 48. minuti skrivio kazneni udarac oborivši Raphinhu, a Lewandowski je bio siguran postigavši svoj drugi gol na utakmici.

U prvom subotnjem susretu Osasuna i Leganes su odigrali 1:1. Leganes, koji se vratio u Primeru nakon četiri drugoligaške sezone, poveo je u 22. minuti golom Juana Cruza.

Izjednačio je Aimar Oroz uz pomoć gostujućeg vratara Juana Soriana u 79. minuti. Za Osasunu je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Ante Budimirtest