Bayer Leverkusen 6:5(1:1, 2:2, 2:2 pp, 6:5 pen) Stuttgart
Stuttgart

Bayer Leverkusen nakon izvođenja penala do svoje premijerne titule superkupa

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 18.08.2024.

Do prvog trofeja njemačkog superkupa stigao je Bayer Leverkusen koji je na otvaranju sezone došao do pobjede protiv Stuttgarta. Slavio je nakon boljeg izvođenja penala...

Nogometaši Bayer Leverkusena prvi put u povijesti pobjednici su njemačkog Superkupa nakon što su porazili Stuttgart s 4:3 boljim izvođenjem jedanaesterca. Regularni dio susreta završio je 2:2.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trofej pobjednika Superkupa samo je nastavak sjajne prošle sezone "Apotekara" u kojoj su osvojili dvostruku krunu.

Bayer je bio pobjednik prvenstva i Kup, pa je u superkupu igrao protiv doprvaka Stuttgarta. "Apotekari" su poveli u 11. minuti golom Victora Bonifacea, no samo četiri minute kasnije izjednačio je Enzo Millot.

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 37. minuti kada je Bayer ostao s igračem manje nakon što je isključen Martin Terrier zbog prekršaja nad Ermedinom Demirovićem.

Stuttgart je igrača više iskoristio u 63. minuti, a gol za preokret i vodstvo 2:1 zabio je Deniz Undav.

Njemački prvak je uspio izjednačiti u 88. minuti, a strijelac je bio Patrik Schick. Pitanje pobjednika je na koncu završeno izvođenjem penala, a presudili su promašaji Fransa Kratziga i Silasa. Kod prvog udarca se istaknuo vratar Lukaš Hradecky, dok je Silas pucao preko gola.

Za Bayer je to prvi naslov pobjednika Superkupa, a rekorder je Bayern s deset titula. test