SuperSport HNL, 3. kolo, 18.08.2024, 21:00 h, Rijeka, Rujevica
Suci: Toni Dadić (Zagreb), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Anto Marić (Zagreb)
4:0(3:0) Istra 1961
Istra 1961

Rijeka u pravom izdanju, Istra 1961 još jednom stradala na Rujevici

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.08.2024.

Rijeka je odigrala odličnu utakmicu protiv Istre 1961 i upisala je veliku pobjedu 4:0. Raspoloženi domaćin napunio se samopouzdanjem uoči susreta play-offa Konferencijske lige protiv Olimpije...

Vrlo važna pobjeda za Rijeku nakon neuspjeha u Europi i ostanka bez play-offa Europske lige. Na Rujevicu je stigla Istra 1961, a Rijeka je odigrala sjajnu utakmicu i slavila s visokih 4:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Istra je dobro otvorila utakmicu, krenula je dosta hrabro, ali nije napravila nešto konkretno i vrlo brzo Rijeka je pokazala kako se završavaju akcije.

U 18. minuti majstorija Gabriela Rukavine, Vukao je loptu po lijevoj strani, došao na rub kaznenog prostora, namjestio se na udarac i onda fantastično pogodio u suprotni gornji kut.

Tu se otvorilo Riječanima. Šest minuta kasnije nakon krasnog gola Rukavine, uzvratio je i Marco Pašalić koji je opalio s nekih 20 metara i pogodio sam gornji kut.

Bila je Rijeka u sjajnom ritmu i došla je do novog pogotka u 27. minuti. Rukavina je kroz sredinu gurnuo loptu za Ivanovića koji prolazi kroz obranu Istre i lijepo pogađa donji kut.

3:0 za manje od deset minuta i sprint i skok u zagrljaj Radomiru Đaloviću kod svakog pogotka.

Do kraja prvog dijela mogla je Istra 1961 smanjiti zaostatak, točnije morala je. Beyatt je sve odradio odlično, prošao kroz obranu, prošao i Zlomislića, ali nije uspio poslati loptu u praznu mrežu.

U drugom dijelu Istra je pokušavala smanjiti kako bi koliko toliko uljepšala sliku, no nije uspjela.

S druge strane Rijeka je došla do još jednog pogotka, vrlo lijepo je Janković prošao po lijevoj strani, ubacio u peterac gdje je Ivanović skrenuo loptu u praznu mrežu.

Završilo je 4:0, čista pobjeda Riječana. test