Lyon loše otvorio i ovu sezonu, Rennes mu nanio visok poraz

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 19.08.2024.

Dovršeno je prvo kolo francuskog prvenstva, a nakon njega nimalo razdoblja za zadovoljstvo nema u Lyonu. Nakon problematične prošle sezone, ulazak u ovu ponovno je bio loš...

Nogometaši Rennesa iskoristili su sve pogreške svog suparnika Lyona i pred svojim su navijačima slavili s 3:0 (2:0) u posljednjoj utakmici prvog kola nove sezone francuskog prvenstva.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Benjamin Bourigeaud je u 19. minuti doveo domaću momčad u vodstvo. Samo dvije minute poslije Amine Gouiri je iskoristio pogrešno dodavanje gostujućeg stopera Niakhatea i svladao Lucasa Perrija za 2:0.

Gosti su u drugom poluvremenu mogli smanjiti zaostatak, ali je Georges Mikautadze u 71. minuti propustio realizirati kazneni udarac, jer je Steve Mandanda obranio njegov šut.

U prvoj minuti sučevog dodatka konačnih 3:0 postavio je 20-godišnji danski napadač Henrik Meister, kojem je to bio prvijenac u dresu Rennesa.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car bio je u početnoj postavi Lyona i odigrao je cijelu utakmicu, a u završnici prvog poluvremena je zbog naguravanja sa suparnikom zaradio žuti karton.

Nogometaši Lensa novu su sezonu otvorili gostujućom pobjedom 1:0 kod Angersa. Pogodak za tri boda postigao je Wesley Said u 28. minuti.

Dvoboj Toulousea i Nantesa završio je bez pogodaka, a pobjednika nije bilo ni u susretu Montpellier - Strasbourg, u kojem je svaka momčad postigla po jedan gol.

Poveo je Strasbourg u 58. minuti pogotkom Habiba Diarre, a iz kaznenog udarca je izjednačio Teji Savanier u 67. minuti.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Auxerre je pogotkom u sučevom dodatku pobijedio Nicu sa 2:1.

Gosti s Azurne obale su poveli u 21. minuti, a strijelac je bio Mohamed Ali Cho. Auxerre je izjednačio u 44. minuti preko Rayana Ravelosona.

Potpuni preokret i pobjedu domaćoj momčadi donio je novopridošli bjelokošćanski napadač Lasso Coulibaly koji je ušao u 86. minuti, a u petoj minuti dodatka prebacio neodlučnog gostujućeg vratara Marcina Bulku, nakon što mu je dugim ispucavanjem za pogodak asistirao vratar Donovan Leontest