Borna Ćorić lakoćom riješio Indijca i prošao u drugo kolo

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.08.2024.

Borna Ćorić odrađuje pripreme za nastup na US Openu, a posljednji turnir na kojem nastupa uoči US Opena je Winston-Salem. Početak je bio dobar, Borna je slavio u dva seta protiv Sumita Nagala...

Iako je Indijac Sumit Nagal trenutno bolje plasiran od Borne Ćorića, nije imao posebne šanse u meču prvog kola turnira u Winston-Salemu.

Igraj na mečeve turnira u Winston-Salemu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ćorić je odradio dobar meč i slavio je za 70 minuta sa 6:4, 6:2 te tako izborio prolaz u drugo kolo.

U prvom setu viđena je tek jedna break prilika, Ćorić je do nje došao u trećem gemu kada je izborio 30:40 i odmah oduzeo servis Nagalu.

Prvi set hrvatski tenisač tako je dobio sa 6:4 da bi nakon 1:1 u drugom setu, povezao četiri gema i riješio pitanje pobjednika.

Borni je ovo bio prvi meč protiv Sumita Nagala, a u drugom kolu očekuje ga dvoboj protiv prvog nositelja, 20. igrača svijeta, Sebastiana Baeza.

Zanimljivo susreli su se dosad dva puta i to oba puta prošle godine. Prvi meč u Winston-Salemu Baez je dobio sa 6:3, 6:7, 7:6, a drugi meč na US Openu sa 7:5, 7:5, 6:1. test