Modrić s Real Madridom bez pobjede protiv Mallorce, Sučić debitirao za Real Sociedad

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 19.08.2024.

Nogometaši Mallorce uspjeli su pred svojim navijačima oteti bod aktualnim španjolskim i europskim prvacima iz madridskog Reala, odigravši 1:1 na početku nove sezone LaLige.

Real je već u 13. minuti poveo nakon dugačke akcije u kojoj su kombinirali Kylian Mbappe, Vinicius Junior i Rodrygo, da bi ovaj posljednji iskoristio Viniciusovo dodavanje i sa 13-14 metara desnom nogom pogodio suprotan kut.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako je posjed bio na strani Ancelottijeve momčadi, Mallorca je stvarala gotovo jednak broj prilika. Za izjednačenje su iskoristili prekid, ubacivanje iz kuta u 53. minuti, kad je Rodriguez idealnom loptom pronašao Vedata Muriqija, a ovaj sa pet metara snažnim udarcem glavom svladao Thibauta Courtoisa.

Luka Modrić je u igru ušao u drugom poluvremenu, zamijenivši Tchouamenija u 63. minuti. Kapetan Reala je ima dva šuta prema golu, ali je u 81. minuti njegov pokušaj obranio vratar Dominik Greif, a u sučevom dodatku je Modrićev udarac bio neprecizan.

Real je na samom kraju utakmice ostao s igračem manje, jer je sudac Cesar Soto Grado pokazao izravan crveni karton Ferlandu Mendyju za opasan start na Vedatu Muriqiju u Mallorcinoj polovici terena.

Nogometaši Rayo Vallecana na najbolji su način započeli novu sezonu igranja u LaLigi, šokiravši Real Sociedad pobjedom 2:1 (0:0) na Reale Areni u San Sebastianu.

Gosti su odabrali taktiku prepuštanja posjeda domaćoj momčadi i vrebanja na prilike u kontranapadima. To se pokazalo punim pogotkom, jer su iz Baskije otišli sa sva tri boda.

Vodstvo Rayo Vallecanu donio je Jorge de Frutos u 67. minuti. Pobjedu gostiju iz Madrida potvrdio je u 84. minuti Sergio Camello, igrač koji je sa španjolskom reprezentacijom osvojio naslov olimpijskog pobjednika, a u finalnoj utakmici je dao svoj veliki doprinos postigavši dva pogotka u trijumfu 5:3 protiv Francuske.

Real Sociedad je samo uspio doći do utješnog pogotka za 1:2 u osmoj minuti dodatka, a strijelac je bio Martin Zubimendi.

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić, nažalost, neće po drobrom pamtiti debi u dresu Real Sociedada. U igru je ušao u 83. minuti, a minutu poslije gosti su došli do pogotka za 2:0, iako hrvatski reprezentativac u tome nije imao nikakvu ulogu.

Prvo kolo nove sezone španjolskog prvenstva bit će zaključeno u ponedjeljak, utakmicama Valladolid - Espanyol (19 sati) i Villarreal - Atletico Madrid (21.30). test