Coppitelli: 'Ovo je za mene ogroman bod, a ispred nas je lijepa budućnost'

Mario Borko • ponedjeljak, 19.08.2024.

Osijek je samo tri dana nakon dramatičnih jedanaesteraca i ispadanja iz Konferencijske lige od Zire, gostovao u Velikoj Gorici i osvojio prvi bod u ovoj sezoni. Trener Osijeka Federico Coppitelli bio je vrlo zadovoljan svojim igračima...

Nakon dva uvodna poraza na Opus Areni, Osijek je u trećem kolu SuperSport HNL-a osvojio prvi bod. Osječani su samo tri dana nakon ispadanja iz trećeg pretkola Konferencijske lige od azerbajdžanske Zire gostovali u Velikoj Gorici i remizirali s 2:2.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bijelo-plavi su gubili 1:0, preokrenuli na 2:1 golovima kapetana Vedrana Jugovića, ali su u završnici primili pogodak i ostali bez tri boda. Trener Federico Coppitelli bio je vrlo sretan reakcijom svojih igrača nakon teškog poraza:

“Nažalost odgodili smo prvu pobjedu u ligi. Naravno da nismo sretni. Nisam ovdje da bih objašnjavao, nego samo dao kontekst ljudima koji nas podržavaju. Navijači to rade na poseban način. Ova momčad je došla ovdje nakon 120 minuta borbe u Azerbajdžanu i u prvom dijelu joj je nedostajalo energije. Bilo je teško, ali dečki su pokazali karakter. Ovo je za mene ogroman bod. Znam da to zvuči čudno, ali neka druga ekipa bi u ovoj situaciji potonula. Nakon loših 45 minuta, u kojima smo bili vrlo slabi, pokazali smo pravo lice u nastavku. Manjak koncentracije koštao nas je pobjede, ali lijepa budućnost je ispred nas.“

Talijan nije napravio previše promjena u odnosu na Baku, a jedan od razloga je i taj što je roster sužen:

“Ne znam kako su moji igrači pronašli energiju. Nisam htio raditi izmjene jer se sve činilo normalnim. Dečki su rasli tijekom utakmice, sretan sam i mislim da je ovo tek početak i da ćemo u budućnosti postizati rezultate koje zaslužujemo.“

Osijek je na poluvremenu imao minus jednog pogotka i tih 45 minuta Coppitelli je označio kao najlošijih otkako je on na klupi:

“Prvo poluvrijeme je bilo nešto najlošije što smo odigrali ove sezone. To prepisujem nedostatku snage, ali sad imamo dva tjedna za pripremu, samo jednu utakmicu za vikend i mislim da ćemo biti pravi. Nakon toga dolazi reprezentativna stanka u kojoj ćemo dodatno poraditi na nekim stvarima. Radimo 24 sata dnevno, imamo još puno posla, ali ovo je mlada momčad s karakterom.“

Osijek u idućem kolu dočekuje Rijeku na Opus Areni, a onda prije reprezentativne stanke (31. kolovoza) putuje u Split na noge Hajduku. test