Hrvatske košarkašice do 16 godina ostvarile drugu pobjedu na Europskom prvenstvu

Mario Borko • ponedjeljak, 19.08.2024.

Hrvatske kadetkinje pobijedili se na Europskom košarkaškom prvenstvu reprezentaciju Njemačke i tako s drugog mjesta osigurale nastup u osmini finala gdje će igrati protiv domaćina Mađarske...

Ženska kadetska reprezentacija Hrvatske je u trećem kolu skupine A Europskog prvenstva u mađarskom Miškolcu pobijedila Njemačku rezultatom 60:55.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Reprezentativke Hrvatske otvorile su utakmicu serijom 11-3 te je Hrvaticama pripalo cijelo poluvrijeme koje su završile s prednošću od deset razlike. Tijekom druge četvrtine u jednom su trenutku vodile čak i 16 razlike.

U nastavku utakmice Njemačka nije uspjela ozbiljnije ugroziti izabranice Benjamina Markulaka sve do posljednjih minuta susreta kada protivnice rade seriju 9-0, ali prekasno da bi ugrozile konačnu pobjedu Hrvatske od 60:55.

U utakmici protiv Njemačke prvo ime Hrvatske je bila Lori Zlatoper sa 17 poena, a Nika Gažić (6 skokova) i Lola Stipić su dodale svaka po osam poena.

Hrvatska ima dan odmora, a zatim će u utorak, 20. kolovoza u osmini finala igrati protiv domaćina Mađarske. test