Majer igrao u tijesnom prolazu Wolfsburga, neočekivani poraz Magdeburga

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.08.2024.

Odigrana su još tri susreta prvog kola DFB Pokala. Wolfsburg i Werder izbjegli su iznenađenje, ali nije ga izbjegao Magdeburg koji je ispao od regionalnog ligaša...

Regionalni ligaš Offenbach kreirao je iznenađenje i izbacio na startu DFB Pokala drugoligaša Magdeburg. Offenbach je slavio s 2:1 iako je Magdeburg bio bolja momčad, imao inicijativu, no domaćin je bio konkretniji.

Igraj na utakmice DFB Pokala na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U 31. minuti Alexander Sorge, napadač koji u karijeri nije došao dalje od treće lige, doveo je Offenbach u vodstvo, ali početkom drugog dijela izjednačio je Martijn Kaars. Očekivalo se da će gosti krenuti još žešće i probati doći do preokreta, ali domaćin je ipak bio taj koji je ponovno došao do gola, u 74. minuti Valdrin Mustafa, bivši mladi reprezentativac Albanije i Kosova zabija za pobjedu.

Werder nije imao nikakvih problema u gostima kod Energie Cottbusa. Slavio je s 3:1, potvrdio se kao bolji protivnik i domaćinu nije pružio nikakvu nadu.

Junak Werdera bio je mladi napadač Keke Topp koji je postigao hat-trick, a inače je ovoljetna prinova iz redova Schalkea. Jedini pogodak za domaćina i to utješni, postigao je u 70. minuti Henry Rorig, branič koji je svojevremeno prošao školu Werdera.

Wolfsburg je očekivao lakši posao kod Koblenza, ali član amaterske Oberlige bio je čvrst, snažno se borio i na kraju je poražen s tijesnih 1:0.

Pogodak za pobjedu stigao je već u 15. minuti kada je Patrick Wimmer pogodio domaću mrežu.

Lovro Majer odigrao je svih 90 minuta kod gostiju, kao i Damir Grgić, bivši igrač Intera iz Zaprešića, kod domaćina. test