Liga prvaka, kvalifikacije, 4. pretkolo, 20.08.2024, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru
Suci: Glenn Nyberg, Mahbod Beigi, Andreas Söderkvist (Švedska)
Dinamo
Dinamo
Marko Pjaca 29'
Sandro Kulenović 75', 80'
3:0(1:0) Qarabağ
Qarabağ

Šokantan dvoboj i lijepa prednost Dinama uoči uzvrata u Azerbajdžanu!

Branimir Korać • utorak, 20.08.2024.

Dinamo je u prvom susretu play-offa Lige prvaka slavio protiv Qarabaga s 3:0. Jako težak susret u kojem su i gosti imali puno prilika, ali Dinamo je bolje iskoristio svoje prilike, posebno dvostruki strijelac Sandro Kulenović!

Tural Bajramov
74'

Gurban Gurbanov

Dinamo je vrlo uvjerljivo slavio protiv Qarabaga, mogao je i uvjerljivije, ali je isto tako moglo i potpuno drugačije završiti. Qarabag se pokazao kao izuzetno opasan protivnik, stvorio je pregršt prilika, ali Dinamo je slavio.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Baš iz tog razloga niti ovih 3:0 nije sigurno da će Dinamo proći u glavnu rundu. Qarabag će u Bakuu biti opasan, neće Dinamu biti lako, ali Azerbajdžanci su ti koji će morati hvatati zaostatak i tu će biti prostora za Modre.

Od početka susreta gosti su prijetili, bili su vrlo opasni, sa šestoricom-sedmoricom su dolazili prema naprijed i Dinamo je imao problema, stajao je dosta daleko od igrača i sijevalo je oko gola Nevistića.

Dinamo je skoro poveo u 17. minuti. Baturina je kratko iz kornera dodao Mišiću, on gurnuo kroz noge prvom igraču, pronašao Petkovića koji ostavlja za utrčalog Baturinu, a on snažnim udarcem trese gredu.

Ubrzo je Dinamo ostao i bez Stefana Ristovskog koji je zbog ozljede morao napustiti teren.

U 29. minuti Dinamo je poveo. Odlična akcija, lopta Sučića na utrčalog Pjacu koji puca, Buntić odbija, ali Pjaca je to ispratio i iz drugog pokušaja zabio za 1:0.

Do kraja prvog dijela Qarabag je imao tri velike prilike, najbolju Andrade koji je imao prazan gol, ali glavom je pucao pokraj vratnice.

U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu. U 57. minuti Benzia je iz slobodnog udarca zatresao vratnicu pa je Juninho imao fantastičnu priliku, no odlično je obranio Nevistić.

U 75. minuti 2:0 za Dinamo. Odlična lopta Baturine koji je idealno proigrao Kulenovića koji ulazi u 16 metara i iskosa šalje loptu pokraj Buntića.

Tu je Qarabag dosta pao. U 80. minuti dosta panike sada u obrani Qarabaga, sve je počelo nakon kornera gdje je Kulenovićev udarac očišćen s gol linije, u nastavku akcije Buntić brani pokušaj Cordobe, ali Kulenović je na odbijenoj lopti i iskosa zabija.

Nedugo nakon toga Dinamo je morao dobiti kazneni udarac zbog igranja rukom, a nakon toga su bile i dvije sjajne prilike, u prvoj Baturina i Kulenović nisu realizirali kontru, a zatim je Baturina u sudačkoj nadoknadi pogodio vratnicu.