Ana Konjuh stigla na korak do US Opena

Petar Jenjić • srijeda, 21.08.2024.

Ana Konjuh upisala je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za US Open nakon što je u tri seta bila bolja od Julije Riere. Tako je stigla na korak do glavnog turnira...

Napokon se vratila Ana Konjuh i povezala dvije pobjede. U drugom kolu kvalifikacija za US Open igrala je protiv Julije Riere iz Argentine, trenutno 121. tenisačice svijeta i 19. nositeljice kvalifikacija.

Igraj na kvalifikacije za US Open (ž) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon jednog sata i 43 minute igre slavila je sa 6:3, 1:6, 6:3, u njihovom prvom međusobnom dvoboju. Zadnji put je na US Openu nastupila 2022. kada je ispala u prvom kolu.

Hrvatska tenisačica napravila je break kod rezultata 2:2, iskoristivši prvu break šansu. Kasnije je spasila dvije break prilike svoje protivnice, a zatim joj još jednom oduzela servis za potvrdu prvog seta.

Drugi set u potpunosti je otišao na stranu argentinske predstavnice koja je izgubila svega jedan gem. Kod zaostatka 3:2 u trećem setu Konjuh je spasila tri break šanse, a do kraja meča napravila dva breaka za pobjedu.

Za plasman u glavni turnir igrat će protiv bolje iz dvoboja Mai Hontame iz Japana i Destanee Aiave iz Australije. test