Ostali sportovi

Hrvatska tijesno poražena na startu kvalifikacija za EP

Petar Jenjić • srijeda, 21.08.2024.

Hrvatski odbojkaši upisali su tijesan poraz na domaćem terenu protiv Izraela, na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Gosti su slavili u četiri seta...

Hrvatska odbojkaška reprezentacija započela je kvalifikacije za Europsko prvenstvo. U osječkom Gradskom vrtu igrala je protiv Izraela koji je došao do pobjede u četiri tijesna seta.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izraelci su do pobjede stigli nakon dva sata i 25 minuta igre, a završilo je 25-22, 23-25, 25-22, 25-23. U skupini je još Estonija, prvoplasirani će izboriti svoje mjesto na Europskom prvenstvu, kao i pet najboljih drugoplasiranih.

Tijekom prvog seta i jedna i druga ekipa bile su u vodstvu, Hrvatska je imala 22:21, ali s četiri uzastopna poena Izraelci su dobili prvi set.

Gotovo pa identična situacija u drugom setu, ali na drugoj strani, Izrael je vodio 22:21, a Hrvatska na koncu uzela set s 25-23.

U trećem setu Izraelci su vodili s 23-20, hrvatski odbojkaši smanjili na 23-22, ali nije išlo dalje od toga. U četvrtom je ostao egal do kraja, bilo je 23-23, ali gosti su ipak uzeli zadnja dva poena.

Hrvatsku sada čeka gostovanje kod Estonije 24. kolovoza, dok će gostovanje kod Izraela i domaću utakmicu protiv Estonaca igrati sljedeće godine. test