Sjajan nastup Katarine Ježić nedovoljan za prolazak u finale Superkupa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 22.08.2024.

U Rumunjskoj je danas započeo turnir Superkupa za rukometašice, a u finale su se plasirale Gloria Bistrita i CSM Bukurešt...

Neizvjesniji dvoboj bio je onaj između CSM Bukurešta i Dunaree Braile koji je otišao na stranu CSM-a.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

CSM je vrlo rano stigao do vodstva, poveo je 3:2 i do sredine drugog dijela niti jednom nije ispustio prednost.

Tada Dunarea radi seriju čak 6:0 i dolazi do vodstva 22:21 pogotkom Katarine Ježić, ali ubrzo CSM odgovara, odlazi na 25:22 i više nije ispuštao prednost.

U pobjedničkom sastavu Gabriela Moreschi skupila je 12 obrana, šest golova postigla je Cristina Neagu, a po pet su dodale Emilie Arntzen, Trine Ostergaard Jensen i Crina-Elena Pintea.

Kod Dunaree po devet golova postigle su Katarina Ježić (9/10 šut) i Kristina Liščević. Dejana Milosavljević ostala je bez pogotka s četiri promašaja.

Drugi finalist je Gloria Bistrita koja je dosta lakše došla do pobjede protiv Rapida iz Bukurešta.

Još u 40. minuti na semaforu je stajalo 24:24, a onda je Gloria prebacila u brzinu više i odjurila do visoke pobjede u posljednjih 20 minuta.

Predvodile su je Danila Patricia Delgado Pinto s osam golova te s po sedam Valeria Kirdiaševa, Dagmara Nocun i Seynabou Mbengue Rodriguez. Ivana Kapitanović skupila je šest obrana.

Kod poraženih po šest golova postigle su Alicia Fernandez Fraga i Anđela Janjuševićtest