Konferencijska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 22.08.2024, 20:00 h, Rujevica
1:1(1:1) Olimpija Ljubljana
Pedro Lucas 76' (11m)

Odluka pada u Sloveniji, Rijeka remizirala s Olimpijom

Petar Jenjić • četvrtak, 22.08.2024.

Rijeka je na domaćem terenu igrala prvu utakmicu četvrtog pretkola Konferencijske lige protiv ljubljanske Olimpije. Dvoboj hrvatske i slovenske momčadi završen je bez pobjednika i odluka će pasti u uzvratu...

Justas Lasickas
46'
18
Marko Brest
68'
88
Thalisson
68'
19
Ivan Durdov
80'
28
Benjika Caciel
80'
Victor Sanchez

U prvoj utakmici četvrtog pretkola Konferencijske lige, nogometaši Rijeke remizirali su na domaćem terenu protiv Olimpije. Domaćin je vodio nakon prvog poluvremena, ali gosti su u drugom poluvremenu iz penala došli do vrijednog pogotka i remija 1:1.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva šansa na susretu stigla je na isteku pete minute, Marco Pašalić odigrao je za Franju Ivanovića u kaznenom prostoru, ali obranio je vratar Olimpije. Pašalić je okušao svoj udarac u 11. minuti, ali lako je uhvatio gostujući čuvar mreže.

Rijeka je igrala bolje na otvaranju dvoboja, a gosti nisu toliko često dolazili na suparničku polovicu. U 21. minuti Pašalić je pucao izravno iz kornera, ali lopta je legla na gredu. Uslijedio je nešto mirniji period bez pravih opasnosti kako na jednog, tako i na drugoj strani.

I onda je domaćin zasluženo poveo u 33. minuti. Niko Janković je proigrao Ivanovića koji se izvukao na udarac iskosa s 14 metara i neobranjivo zatresao mrežu. Četiri minute kasnije udarac je okušao i Janković, ali tek da se upiše u statistiku.

Najveću šansu gosti su imali u završnici prvog poluvremena. Nakon jednog ubačaja s lijeve strane Raul Florucz je s četiri metra pucao preko gola. Nije najbolje zahvatio loptu, na sreću po Rijeku.

Odmah na početku nastavka odličan udarac Jankovića iskosa, ali sjajna obrana vratara Olimpije koji je još jednom spasio svoju ekipu. Nemanja Motika opasno je zaprijetio u 54. minuti, pucao je iskosa, ali prošlo je malo uz stativu.

Oštar ubačaj Pašalića iz slobodnog udarca u 61. minuti, ali odbio je u korner vratar Olimpije. U 69. minuti u igru je ušao Gabriel Rukavina, a pet minuta kasnije skrivio kazneni udarac na Jorgeu Silvi. Siguran izvođač bio je Pedro Lucas.

Uslijedio je bolji period igre Olimpije, a u 87. minuti činilo se nakratko da je i povela preko Ivana Durdova, ali hrvatski nogometaš bio je u zaleđu. Rijeka je pritisnula u sudačkoj nadoknadi, ali nije bilo promjene rezultata. test