Valencia i Sevilla loše otvorile sezonu, Celta na vrhu La Lige

Branimir Korać • subota, 24.08.2024.

Odigrana su prva dva susreta drugog kola La Lige, a do pobjede su došli Villarreal u gostima kod Seville i Celta kod kuće protiv Valencije...

Iz Seville se najavljivalo kako su naučili lekciju od prošle sezone i napravit će sve da ulazak u ovu ne bude loš. Međutim, nakon remija na startu kod Las Palmasa, upisala je domaći poraz od Villarreala s 2:1.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imala je Sevilla inicijativu i više prilika, međutim Villarreal je puno bolje koristio svoje prilike.

Prošle sezone Sevilla je u prvoj domaćoj utakmici poražena od Valencije, a i u ovom susretu od rane faze stvari su krenule krivim smjerom. Već u drugoj minuti Arnaut Danjuma bio je strijelac za vodstvo gostiju 0:1.

Uspjela je Sevilla u završnici prvog dijela izjednačiti preko Dodija Lukebakija, ali u sudačkoj nadoknadi susreta, u 95. minuti Ayoze Perez pogađa za konačnih 2:1 i pobjedu Villarreala.

Još lošije je krenula Valencia koja nakon dva kola nema niti boda. Novi poraz stigao je kod Celte koja je upravo suprotno krenula s dvije pobjede.

Čak je i krenula dobro, povela je Valencia golom Diega Lopeza u 14. minuti, ali Celta je do 60. minute već vodila s 3:1 i imala promašen kazneni udarac.

Izjednačio je Oscar Mingueza, a zatim su preokret dovršili Iago Aspas i Francisco Beltran. Gruzijski junak s Eura Giorgi Mamardašvili obranio ja Aspasu i kazneni udarac. test