Milan se nije izvukao kod Parme, Udinese bolji od Lazija

Petar Jenjić • subota, 24.08.2024.

Odigrane su dvije utakmice drugog kola talijanske Serie A. Milan je poražen na gostovanju kod Parme, kao i Lazio kod Udinesea, a oba susreta završila su istim rezultatom...

Parma - Milan 2:1

Nakon što je izvukao bod protiv Torina, Milan u drugom kolu Serie A nije uspio niti to. Na gostovanju kod Parme izgubio je 2:1, a domaćin u povratničkoj sezoni uzeo prvu pobjedu.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odmah u drugoj minuti dobra akcija Parme, odlična lopta Emanuelea Valerija kroz šesnaesterac za Dennisa Mana koji je skreće u mrežu. Zadnji Parmin igrač koji je zabio u prva dva kola Serie A bio je Alberto Paloschi u sezoni 2009./10. Do kraja poluvremena promjene rezultata nije bilo.

Milan je došao do poravnanja u 66. minuti. Dobra akcija Rossonera u kojoj je asistent bio Raphael Leao, a iz blizine loptu u gol skrenuo Christian Pulisic.

Parma se vratila u vodstvo u 77. minuti nakon još jedne dobro odigrane akcije. Ubacio je Pontus Almqvist, loptu je na vrhu peterca zahvatio Matteo Cancellieri i skrenuo u mrežu.

Udinese - Lazio 2:1

Prvi poraz u sezoni upisao je Lazio koji je na gostovanju kod Udinesea izgubio rezultatom 2:1. Domaćinu je ovo prva pobjeda, nakon remija u prvom kolu.

Nakon ubačaja Floriana Thauvina u sedmoj minuti loptu je u mrežu skrenuo Lorenzo Lucca za vodstvo momčadi iz Udina. Thauvin je nakon asistencije postigao i pogodak.

Odlično je Francuz povukao prema naprijed u 49. minuti i udarcem sa sedam metara matirao protivničkog vratara. Domaćin je u 68. minuti ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Hassane Kamara.

U petoj minuti sudačke nadoknade Lazio je smanjio zaostatak pogotkom Gustava Isaksena, no više od toga ipak nije išlo.