Marin Jakoliš krasnim golom izjednačio, a onda zabio i za preokret i prolaz u četvrtfinale Kupa

Branimir Korać • nedjelja, 25.08.2024.

Australci igraju susrete osmine finala tamošnjeg Kupa, a Marin Jakoliš nosi najveće zasluge za prolazak Macarthura u četvrtfinale gostujućom pobjedom kod Newcastlea Jetsa...

Nakon silnih lutanja po Europi, Marin Jakoliš pronašao se u Australiji. Prošle sezone nosio je dres Melbourne Cityja, a ove sezone prešao je u Macarthur i odmah oduševio.

Igraj na utakmice Kupa Australije na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U osmini finala Kupa Macarthur je gostovao kod Newcastle Jetsa i upisao pobjedu 4:3 u dramatičnom dvoboju koji je riješio hrvatski internacionalac.

Newcastle je već nakon 20 minuta vodio 2:0 golovima Koste Grozosa i Marka Natte, ali odmah početkom drugog dijela Valere Germain s dva gola poravnava.

Sredinom drugog dijela još jednom je domaćin poveo, strijelac je bio Thomas Aquilina, a onda na scenu stupa Jakoliš.

Prvo je u 71. minuti sjajnim udarcem u rašlje s 20-ak metara izjednačio na 2:2, a onda je četiri minute kasnije pogodio za 4:3 i preokret Macarthura.

Do kraja susreta gosti su zadržali prednost i izborili prolaz u četvrtfinale.

Jakoliš je igrao do 92. minute, a kod domaćina Philip Čančar igrao je od 76. minute. test