Cedevita Olimpija uvjerljivo slavila protiv Splita

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.08.2024.

Košarkaši Cedevite Olimpije upisali su visoku pobjedu protiv Splita u prijateljskoj utakmici uoči početka nove natjecateljske sezone...

Abaligaši su krenuli s pripremnim utakmicama, a među njima i košarkaši Splita koji su u ljubljanskom Tivoliju igrali protiv Cedevite Olimpije te upisali visok poraz.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slovenska momčad uvjerljivo je slavila s 94:61, a sve osim prve četvrtine otišlo je na njemu stranu. Nakon prvih deset minuta bilo je 17:17, a do poluvremena Cedevita je otišla na 17 koševa viška (48:31). U nastavku susreta samo je još podebljala stečenu prednost.

Do pobjede je predvodio Brynton Lemar s 18 koševa, Devin Robinson dodao je 17 poena, a D.J. Stewart 13 koševa. Najbolji je kod Splita bio Barret Benson s 14 koševa, Krešimir Ljubičić dodao je 12 poena, a Boris Tišma deset koševa.

Što se tiče ostalih abaligaša, crnogorska Budućnost svladala Dubai s 93:83, dok je Igokea poražena od strane turskog Bašakšehira rezultatom 91:83. test