Donna Vekić saznala protivnicu u drugom kolu, Sakkari zaustavila ozljeda

Branimir Korać • utorak, 27.08.2024.

Odigrana je polovica mečeva prvog kola US Opena u ženskoj konkurenciji. Dvije nositeljice nisu bile uspješne i upisale su poraz...

Dvije Amerikanke koje su imal najlakši posao u prvom kolu US Opena su ERmma Navarro i Cori Gauff. Obje su igrale protiv Ruskinja i ispustile po dva gema, Navarro protiv Ane Blinkove dok je Gauff svladala Varvaru Grachevu koja odnedavno nastupa pod francuskom zastavom.

Igraj na mečeve US Opena na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dalje nije prošla deveta nositeljica Maria Sakkari koja je izgubila prvi set protiv Yafan Wang i nakon toga predala meč. Sakkari nije igrala od Olimpijskih igara zbog bolova u ramenu, ovdje je probala, ali nije išlo. Wang je tako drugu godinu zaredom prošla dalje preko igračice iz Top 10 nakon što je prošle godine eliminirala tada sedmu igračicu svijeta Caroline Garciju.

Najbolja američka juniorka Iva Jović na odličan način iskoristila je pozivnicu organizatora. Jović je krenula protiv Magde Linette i svladala ju je sa 6:4, 6:3 što joj je prva pobjeda na turniru iznad ITF Tour razine. Naravno, 16-godišnjoj Amerikanki, pobjednici juniorskog Australian Opena i Wimbledona u konkurenciji parova, ovo je debi u glavnom ždrijebu nekog Grand Slam turnira.

Prvu prepreku preskočila je druga nositeljica Arina Sabalenka koja je za sat i 20 minuta eliminirala Australku Patriciju Hon s kojom se susrela drugi put u karijeri i to prvi put još nakon 2017. godine kada su obje još igrače i na Challenger razini.

Lagan put do drugog kola imala je Madison Keys, Amerikanka koja pametno dozira nastupe i dobro se priprema za one najveće turnire. Keys je igrala protiv Čehinje Katerine Siniakove koju je svladala u dva seta sa 6:4, 6:1.

Protivnicu u drugom kolu saznala je Donna Vekić koja će igrati protiv Belgijke Greet Minnen. Minnen je sa 7:5, 7:5 izbacila Poljakinju Magdalenu Frech. S Donnom se susrela ove godine u Hertogenboschu i svladala ju je sa 6:1, 0:6, 7:5 pa će tako Donmna nakon što je izravnala račune s Birrell imati priliku isto učiniti i s Minnen.

Barbora Krejčikova, Marta Kostjuk, Daria Kasatkina prošle su pobjedama u dva seta dok je poraz upisala 32. nositeljica Dajana Jastremska protiv Jule Niemeier.

Olimpijska pobjednica Qinwen Zheng u tri seta slavila je protiv Amande Anisimove i to nakon što je izgubila prvi set. test