Ajduković prošao prvo kolo Challengera, u drugom bi mogao na Čilića

Petar Jenjić • utorak, 27.08.2024.

Duje Ajduković došao je do pobjede u prvom kolu Challengera u Mallorci. U dva je seta izbacio domaćeg igrača Martina Landalucea i u drugom kolu mogao bi zaigrati protiv Marina Čilića...

Do pobjede na startu Challengera u Mallorci stigao je Duje Ajduković (ATP 134.) koji je prošao prvo kolo protiv domaćeg Martina Landalucea, trenutno 254. tenisača svijeta.

Igraj na US Open na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski igrač slavio je sa 7:5, 6:1 nakon jednog sata i 15 minuta provedenih na terenu, u njihovom prvom međusobnom dvoboju.

U četvrtom gemu Ajduković je napravio break, a njegov protivnik ubrzo se vratio u egal. Ipak, kod vodstva 6:5, hrvatski predstavnik napravio je još jedan break, a samim time i uzeo set.

Drugi je set u potpunosti bio jednosmjeran i hrvatski predstavnik u njemu je izgubio samo jedan gem. Dva puta oduzeo je servis protivniku.

U drugom kolu potencijalno može igrati protiv Marina Čilića kojeg u prvom kolu čeka meč protiv lucky losera iz kvalifikacija, Alberta Barrosa Camposatest