Young Boysi bolji od Galatasaraya, Sparta slavila i kod kuće, Salzburgu dovoljan remi

Petar Jenjić • utorak, 27.08.2024.

Odigrane su prve tri uzvratne utakmice posljednjeg pretkola Lige prvaka. Svoje mjesto u najjačem europskom klupskom natjecanju izborili su: Young Boysi, Sparta Prag i Salzburg...

Galatasaray - Young Boys 0:1

Nogometaši Young Boysa, nakon 3:2 pobjede u prvoj utakmici, slavili su i u gostima kod Galatasaraya s 0:1 i izborili mjesto u Ligi prvaka.

Igraj na 4. pretkolo Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gostima je poništen pogodak Ebrima Colleyja zbog zaleđa u 32. minuti. Rezultat se nije promijenio sve do 87. minute kada Švicarci zasluženo postižu pogodak.

Tada se Alan Virginius, mladi Francuz koji je u igru ušao u 69. minuti, sjurio prema protivničkom golu i donio pobjedu Young Boysima. Vrataru Fernando Musleru to nikako nije sjelo, nesportski je udario protivničkog igrača i dobio crveni karton.

Salzburg - Dinamo Kijev 1:1

Domaćin je poveo u 12. minuti kada se Adam Daghim izborio za prostor i s desne strane prošao po sredini te krasnim udarcem matirao protivničkog vratara.

Prednost Salzburga trajala je 17 minuta kada je Taras Mihavko uposlio u kaznenom prostoru Vladislava Vanata koji je utrčao u protivnički šesnaesterac i poslao loptu iza Janisa Blaswicha.

Rezultat se do kraja više nije promijenio. Oliver Lukić nije zaigrao za domaću momčad.

Sparta Prag - Malmö 2:0

Nakon pobjede od 0:2 u gostima, nogometaši Sparte Prag istim su rezultatom slavili protiv Malmoa i na domaćem terenu te s ukupnih 4:0 prošli dalje.

Sparta je mogla do vodstva iz kaznenog udarca u 19. minuti susreta, ali Veljko Birmančević pucao je preko gola. Osam minuta kasnije jedaneasterac na drugoj strani, pucao je Andres Christiansen, no Peter Vindahl pročitao je njegov udarac i obranio.

Ipak, u završnici je Sparta s dva pogotka potvrdila prolazak dalje. Lukaš Haraslin zabio je iz penala u 80. minuti, a tri minute kasnije Albion Rrahmani potvrdio je slavlje češke momčadi.