Athletic Bilbao i Valencia u borbi za prvu pobjedu, gosti i za bijeg s dna

Mihaela Bradovski • srijeda, 28.08.2024.

U susretu trećeg kola španjolske La Lige Athletic Bilbao dočekuje na svom travnjaku momčad Valencije...

Nakon prva dva kola Athletic Bilbao i Valencia i dalje su bez pobjede. Baski su u boljoj poziciji jer imaju barem taj jedan bod dok je Valencia posljednjeplasirana i bez bodova.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I jedni i drugi očekivali su više, nisu uzeli onoliko bodova koliko su računali na startu.

Athletic je krenuo u sezonu mršavim domaćim remijem 1:1 protiv Getafea, bila je to utakmica u kojoj je definitivno očekivao sva tri boda, ali na kraju su gosti uzeli remi u potpunosti neutraliziravši domaćina.

U drugom kolu Athletic je imao težak posao, gostovao je kod Barcelone i upisao je porazu 2:1. Tu čak i nije odigrao lošu utakmicu, ali u konačnici je Barca ipak slavila pogotkom Roberta Lewandowskog 15 minuta prije kraja.

I Valencia je imala za protivnika Barcelonu od koje je poražena kod kuće s 2:1, njoj je također krvnik bio Lewandowski, ovaj put dvostruki strijelac za preokret nakon ranog pogotka Huga Dure.

Tražila je Valencia pobjedu u drugom kolu, gostovala je kod Celte, ali ponovno je povela i dopustila protivniku preokret. Celta je slavila s 3:1 i osigurala nova tri boda.

U prva dva kola Nico Williams još uvijek nije bio na svojoj radnoj temperaturi i odigrao je ispod očekivanja, u Athleticu od njega očekuju najviše i nadaju se da će eksplodirati.

Mjesto, vrijeme, sudac

Bilbao, Estadio San Mames, 19:00

Sudac: Pablo Gonzalez Fuertes

Nedostaju

Athletic Bilbao: Yuri Berchiche, Aitor Paredes, Inigo Ruiz Galarreta, Nico Serrano, Unai Simon (ozljede)

Valencia: Sergi Canos, Samu Castillejo, Mouctar Diakhaby, Jaume Domenech, Jose Gaya, Francisco Perez (ozljede)

Prošli dvoboj

Prošle sezone Athletic je ostao bez pobjede protiv Valencije. U Bilbau je bilo 2:2 nakon što ga je Berenguer spasio od poraza golom u 97. minuti dok je Valencia na svom travnjaku slavila s 1:0 golom Dure.

Prognoza

Athletic Bilbao je bliži pobjedi i čini se kako bi prije mogao do tri boda nego Valencia. test