Liga prvaka, kvalifikacije, 4. pretkolo, 28.08.2024, 18:45 h, Baku, Tofiq Bahramov Republican Stadium
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Lee Betts (Engleska)
Qarabağ
Qarabağ
0:2(0:1) Dinamo
Marko Pjaca 32'
Matheus Silva 53' (ag)
Dinamo

Dinamo s autoritetom odradio posao u Bakuu i izborio Ligu prvaka!

Branimir Korać • srijeda, 28.08.2024.

Dinamo je i drugom pobjedom u dvomeču protiv Qarabaga izborio Ligu prvaka! Modri su upisali pobjedu 2:0 te s ukupnih 5:0 prolaze dalje...

Nariman Akhundzade
77'
27
Tural Bajramov
77'
24
Aleksej Isaev
80'
30
Abbas Hüseynov
80'
17
Hamidou Keyta
87'
Sergej Jakirović

Ako je u prvom susretu Qarabag stvorio probleme Dinamu i držao ga dugo u neizvjesnosti, iz toga su Modri nešto naučili, u Bakuu su bili puno stabilniji i s novom pobjedom potvrdili nastup u Ligi prvaka.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slavili su Modri s 2:0, ponovno je Marko Pjaca načeo mrežu Qarabaga i to krasnim pogotkom, a u drugom dijelu autogol Matheusa Silve stavio je točku na i.

Dinamo je od početka izgledao jako dobro, jedino je Ogiwara imao određenih problema na svom lijevom boku, ali središnjica obrane izgledala je sjajno, posebno je Theophile-Catherine odigrao doktorsku utakmicu.

U 21. minuti Dinamo je stigao do prve lijepe prilike, odlično su tranziciju odradili Martin Baturina i Petar Sučić, Baturina je dobro pucao s 18 metara, lopta ide malo pokraj vratnice.

U 32. minuti Dinamo dolazi do vodstva. Ponovno je Dinamo napravio dobru tranziciju, lopta je stigla do Pjace koji se oslobađa čuvara i s 18 metara pogađa poluvisoko od suprotne vratnice u mrežu.

Nakon tog pogotka sve je bilo u znaku Dinama. Qarabag je postao još nestrpljiviji, dosta je griješio, a Dinamo je igrao pametno i nije dopustio domaćinu da i pomisli na neko čudo.

Odmah na početku drugog dijela Modri su krenuli po drugi gol i otklanjanje svih dvojbi. Petković je u 47. minuti pucao pokraj vratnice, a onda u 53. minuti dolazi drugi pogodak.

Bernauer je odličnom loptom izbacio u kontru Sučića, on ulazi u 16 metara i puca, vratar brani, ali loptu odbija na nogu Matheusa Silve od kojeg ona ide u mrežu.

Tu je sve bilo jasno. Do kraja susreta bilo je nešto lošijih vijesti, zbog ozljede su iz igre izašli Baturina i Pierre-Gabriel, ostaje za vidjeti o čemu se točno radi.

Domaćin je susret završio s igračem manje zbog dva žuta kartona Medine.