Marko Tolić krasnim golovima predvodio Slovan na putu do Lige prvaka

Branimir Korać • srijeda, 28.08.2024.

Slovan iz Bratislave, Crvena zvezda i Lille posljednji su sudionici glavne runde Lige prvaka. Marko Tolić odigrao je veliku utakmicu u dresu Slovana i nosi velike zasluge za izbacivanje Midtjyllanda...

Slovan iz Bratislave napravio je sjajan posao na svom travnjaku, eliminirao je favorizirani Midtjylland i igrat će u Ligi prvaka.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi susret u Danskoj završio je 1:1, a prvi udarac u Bratislavi zadao je Slovan i to preko vrlo raspoloženog Marka Tolića koji ga je dovodi u vodstvo.

Danci su ipak vrlo kvalitetna momčad i rade preokret golovima Doguhana Simsira i Franculina, imali su prilike i odvojiti se i dovršiti posao, ali nisu uspjeli.

Naravno da je stigla kazna i to ih je kaznio sjajni Tolić koji je u 82. minuti odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio u donji kut za 2:2.

Dalo je to krila Slovanu koji četiri minute kasnije preko Armenca Barseghjan pogađa za 3:2. Pritisnuli su gosti nakon toga, pogodili i vratnicu, ali ostalo je 3:2.

Tolić je odigrao sjajno cijelu utakmicu kod domaćina.

Crvena zvezda eliminirala je norveški Bodo/Glimt koji je samo potvrdio kako je znatno bolja momčad na svom terenu nego u gostima.

U Norveškoj je bio dosta bolji i slavio samo s 2:1, a onda je situacija bila obratna u Beogradu. Sada je Zvezda bila bolja i zasluženo slavila s 2:0.

Do prvog pogotka stigla je iz kaznenog udarca preko Brune Duartea, a konačnih 2:0 postavio je nakon kornera Uroš Spajić.

Praška Slavia pošteno je namučila Lille kojeg je svladala s 2:1, ali nije bilo dovoljno, u Francuskoj je bilo 2:0 za Lille.

Povela je Slavia već u petoj minuti preko Zafeirisa, igrala je dobra stvarala prilike, ali nije došla do dva gola prednosti. U 77. minuti Zhegrova je zabio za 1:1, nadu domaćinu vratio je Ivan Schranz, ali novog pogotka nije bilo i Slavia ide u Europsku ligu. test