Ostali sportovi

Jana Koščak svjetska juniorska prvakinja u sedmoboju!

HINA, Petar Jenjić • četvrtak, 29.08.2024.

Jana Koščak osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Peruu. Hrvatska atletičarka do prvog mjesta stigla je s 5807 bodova, 52 više od prve pratiteljice...

Mlada hrvatska atletičarka Jana Koščak osvojila je zlatnu medalju u sedmoboju na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Peruu.

Igraj na US Open na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Koščak je nakon sedam disciplina skupila ukupno 5807 bodova čime je osigurala naslov svjetske juniorske prvakinje, objavio je Hrvatski atletski savez.

Drugog dana njeni rezultati su bili: skok u dalj 5,97 m (840 bodova), koplje 40,06 m (668 bodova), 800 m 2:24,56 (763 boda). U posljednju disciplinu hrvatska je atletičarka ušla s 40 bodova prednosti ispred drugoplasirane Švicarke Acklin koju je Koščak pobijedila za još 12 bodova te je ukupna razlika na kraju bila 52 boda.

Njezino zlato je osma hrvatska zlatana medalja na svjetskim juniorskim prvenstvima. Srebro je osvojila Švicarka Lucia Acklin sa 5755 bodova, a broncu Čehinja Adela Tkačova sa 5601 bodom.

Europska mlađe juniorska prvakinja u bacanju koplja, Vita Barbić, izborila je nastup u finalu bacanja koplja nakon što je koplje bacila 52,54 m u trećoj seriji što je bio ukupno treći hitac kvalifikacija.

Na 400 m prepone nastupile su Tina Polić i Eva Barbarić. Tina je istrčala 1:03,42 i zauzela 48. mjesto, dok je Eva bila 49. s rezultato 1:03,55.

Sestre Tena i Lea Marodi su u popodnevnom dijelu trčale 1500 metara. Tena je završila nastup na 28. mjestu s rezultatom 4:29,08, dok je Lea istrčala 4:32,56 i osvojila ukupno 33. mjesto.

Dominik Jezernik je nastupio na 400 m, no nažalost nije završio utrku zbog ozljede. test